Brak dźwięku w komputerze

Witam,

Problem polega na tym, iż dziś po włąnczeniu komputera nie był słyszalny żaden dźwięk.Prubowałem już podłączyć słuchawki do głośników oraz słuchawki do wejścia głośników i nadal nic, ale jak podłączyłem głośniki do telewizji to działały.Myślę, iż problem leży po stronie karty dźwiękowej ale nie jestem pewien jak to naprawić i dlatego zwracam się do was doświadczonych forumowiczów.

z pozdrowieniami x-awier

Zainstalowałeś sterowniki do dźwięku ??

Prawy klawisz myszki na mój komputer => Właściwości => (zakładka) sprzęt => Menadżer urządzeń => Rozwiń drzewko Kontrolery dźwięku, wideo i gier i sprawdź czy przy przy ikonkach głośniczków nie ma wykrzykników. Jeżeli są to zainstaluj najnowsze stery. Stery powinny być na płycie od karty dźwiękowej (pewnie ją dostałeś przy kupnie) a jak nie to poszukaj w internecie na stronie producenta.

Baza sterowników - lokalizacje.

Jaką masz kartę dźwiękową ??

Nie nie mam wykrzyknika capture16gj.th.jpg a co do karty dźwiękowej to niewiem jak to sprawdzić :frowning:

Wygląda na to, że system poprawnie widzi kartę dźwiękową.

Przy kupnie komputera zapewne dostałeś kartkę ze specyfikacją sprzętu itp. Na niej powinno pisać a jeżeli nie masz jej to może sprawdzić chyba programem EVEREST Home Edition. Ale teraz już nazwa karty nie jest chyba ważna :?

Jakie masz głośniki ?? Dobrze je podłączyłeś ?? Może sprawdź czy masz dobre ustawienia głośności w systemie. Start => Programy => Akcesoria => Rozrywka => Regulacja głośności.

byc moze przyciszył ci sie głosnik w systemie, panel sterowania > dzwiek i urzadzenia audio i głosnosc urzadzenia duża i odfajkowac wycisz

nie amm w tym regulacji glośności samo WMP

Owszem ale tak jest w 98.

W xp natomiast będzie to w panelu sterowania.

tak juz kiedys mialem w xp ale teraz nie mam.A w Panelu sterowania mam wszystko na maxa

Spróbuj usunąć sterowniki i zainstlować od nowa.

Oczywiściewpierw przygotuj sobie płytkę ze sterami.

Miałam kiedyś podobny problem. Wykonałam wszystkie polecone przez uczestników forum czynności. Sprawdzałam sterowniki, sprawdzałam głośność i podłączenie głośników itd. I nic. W końcu przeinstalowałam na nowo system i wszystko było ok.

No ale przecież format to ostateczność :frowning:

A może jeszcze jv16PowerTools, możliwe że coś w rejestrze skopane jest i nie hula.

skanowałem jv16 powertools oraz regcleaner i nic się nie zmieniło (z restartem) :frowning:

:o A karta dźwiękowa jest w ogóle wykrywana ??

a spróbuj otworzyć regulację głośności, później daj Opcje–>właściwości i zaznacz wszystkie pola w “pokaż następujące sterowniki głośności”, później jeśli któreś jest zaznaczone na “wycisz” to odznacz to i daj na full głośność.

Ps. masz może jeszcze na płycie głownej zintegrowaną kartę ? zobacz czy “nie zmieniło się na nią” gdzies w opcjach, zamiast Twojej dzwiękowej na pci.

mówiłem już że nie mam.

nie wiem gdzie to sprawdzić

Zrób tak jak w linku:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 552#396552

Lub jak dalej problem - dokładne czyszczenie po sterach karty tak (jak program obsługuje C-Media) i po restarcie kompa to co w moim linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76390

AND1 :D/ :D/ dzięki Tobie doszedłęm o co chodzi.Wprawdzie nie mam regulacji głośności ale gdy wziołem w tym capture17mx.th.jpg Testowanie sprzętu…

gadałem do mikrofonu, następnie miałem gadać do mikrofonu jak nie usłyszałem dźwięku to wziołem suwaczek (zupełnie inny niż w regulacji głośności) i zadziałało :mrgreen: :o :o nie mogę uwirzyć w moje szczeście ale dziękuje za trud.Ale jak to możliwe, że suwaczek się zniżył??ale wielkie thx

  1. jak to nie masz regulacji głośności ? w panelu sterowania musi być, nie masz czegoś takiego jak “dzwięki i urządzenia audio” taki głośniczek ? tam wejdz i wybierz zakładkę “audio” i później “głośność” i zrób jak napisałem wcześniej (chyba, że naprawdę nie masz czegoś takiego ale to by było dziwne O_o )

  2. no zdaje się, że masz chyba zintegrowaną bo na tym screenie co dałeś wcześniej są stery do AC97 sound (to chyba jest zintegrowana). W takim razie w tej samej zakładce gdzie będzie “głośność” (napisałem o tym wyżej) będzie też do wyboru “Urządzenie domyślne”. Sprawdz czy masz tam do wyboru dwie rzeczy (powinna być Twoja karta dzwiękowa i ta zintegrowana)

Napisz czy wszystko gra :slight_smile:

Ps. w ostatniej chwili przyszło mi na myśl, że Ty chyba w ogóle nie masz karty dzwiękowej na PCI tylko korzystasz z tej zintegrowanej… no ale postaraj się zrobić to co napisałem

Złączono Posta : 29.05.2006 (Pon) 15:16

heh, tak to jest z kompami, czasami nie wiadomo co się zrobi i podziała ;p

cieszę się, że obeszło się bez formata :slight_smile: (lol, ja tu walcze 20 minut na łączu radiowym, żeby wysłać posta a Ty już rozwiązałeś problem :wink: )

Szkoda, że nie mogę dać pochwały ale i tak wielkie dzięki :wink: :stuck_out_tongue: :mrgreen: