Brak dźwięku w laptopie - Acer Aspire One

Drodzy forumowicze,

proszę o pomoc z problemem, jakim jest brak dźwięku w laptopie.

 

Moja karta dźwiękowa to:

AMD High Definition Audio Device

w zakładce “Sprzęt” pokazuje się również Conexant High Definition Audio.

 

Przeskanowałam komputer dokładnie pod kątem błędów, dyski czyste, rejestr czysty. Problem wystąpił nagle - przypadkowo włączyłam na raz film z internetu i film na komputerze. Dźwięk padł. Nie działają również słuchawki po podłączeniu. Dźwięk na pewno nie jest wyciszony, panel sterowania pokazuje że wszystkie urządzenia audio są włączone i działają.

 

Co mogę zrobić?

AMD High Definition Audio Device przesyła dźwięk tylko po hdmi.

Podstawowym urządzeniem do odtwarzania powinien być Conexant High Definition Audio.

Sprawdź w Urządzeniach do odtwarzania które z nich jest ustawione jako domyślne.

AMD High Definition Audio Device - to wskazuje na dźwięk HDMI.

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Co do domyślności urządzenia - ustawione jest na pewno: Conexant jako domyślne. Według systemu działa poprawnie. Wklejam ss z panelu dźwięk.

 

http://imgur.com/LdHZbqg

 

W Menedżerze urządzeń żadnych wykrzykników. Sprawdzałam jeszcze wczoraj po awarii dziennik zdarzeń i pojawiły się dwa błędy związane z dyskiem lokalnym - ale przeskanowałam go i 0 bad sectorów.

 

Co do systemu to XP, 32 bi. Service Pack 3

 

Komputer to Acer Aspire One

Karta graficzna AMD C-60 APU.

 

Czy coś jeszcze podać?

Wrzuć identyfikator sprzętowy tego Conexant High Definition Audio.

I jaki to komputer?!

Model wyszukany po numerze seryjnym: AO722

Identyfikator sprzętowy Conexant to 509c.

 

Co dziwne - wczoraj dźwięk wrócił, po tym jak weszłam we właściwości sprzętu -> sterownik -> Aktualizuj sterownik -> i wybrałam Zainstaluj z określonej lokalizacji -> Zainstaluj z listy lub z określonej lokalizacji -> Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania.

 

Pokazuje się okno kopiowania plików (nie widać skąd dokąd), po zakończeniu tej “instalacji” dźwięk działa :wink: Ale tylko do wyłączenia komputera, po ponownym włączeniu muszę powtórzyć operację.

A pokaż scren z dźwięki i zakładka audio.

 

Domyślnie ma tu być tam Conexant, a nie AMD.

 

 

 

Pokaż scren z menadżera z rozwiniętą gałęzią kontrolery dźwięku…