Brak dźwięku w laptopie z Windows 8

Witam, mam pewien problem z moim laptopem, otóż mam Samsunga NP300E5C-S02PL z Windowsem 8, z aktualizacją do 8.1 i od pewnego czasu nie mam głosu, nie słychać co leci w głośnikach.

Na pasku zadań ikona głośnika jest z krzyżykiem jakby był wyciszony.

Centrum rozwiązywania problemów nie może sobie poradzić - rozwiązać kłopotu, rozpoznaje tylko, że “Usługa audio nie jest uruchomiona”.

W menadżerze urządzeń przy sterowniku Bluetooth Audio Device jest żółty znak zapytania, komputer sam nie może znaleźć sterownika.

Aktualizacja systemu, próbowałem wyszukać i zainstalować bieżącą, ale jest najnowsza z wersji.

Pobrałem program Slim Drivers, aby przeskanować cały komputer i zainstalować potrzebne sterowniki, zainstalowało nowy sterownik karty dźwiękowej Realtek HD Audio, ale dalej nic.

Sam nie potrafię znaleźć sterownika, bo każdy był nieodpowiedni.

Czy ma ktoś rozwiązanie tego problemu?

 

  1. Pobierz sterowniki audio stąd i wgraj http://www.samsung.com/pl/support/model/NP300E5C-S02PL

  2. Jeśli nie pomoże, wgraj program sw update najpewniej z linku również z tej stronki (130MB).

  3. Gdy on również nic by nie zadziałał pobierasz aide 64 i odczytujesz dokładny model karty dźwiękowej i pobierasz stery ze strony producenta (zapewne realtec).

Przy okazji sprawdź czy masz uruchomioną tą usługę audio w services.msc.

Niteczka95 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak to sprawdzić nie znam się zbytnio a nie chcę nic pomieszać w systemie.

http://likeanerd.pl/wylaczanie-niepotrzebnych-uslug-aby-przyspieszyc-system/ Tutaj poradnik jak uruchomić przystawkę usługi. Jak uruchomisz ją sprawdź czy usługa Windows Audio jest uruchomiona (ma status działa) i jest ustawiona na automatyczny start z systemem.

Windows Audio nie jest uruchomione i nie mogę tego zrobić bo wyskakuje błąd:

http://i59.tinypic.com/29eg58g.jpg

Zastosuj porady z tej stronki http://tech.jecal22.com/windows-88-1-no-audio-endpoint-is-a-duplicate-error-message/ (wpisy do rejestru).

Ale gdzie to mam zrobić, gdzie się dostać do tych ścieżek, poleceń?

Utwórz punkt przywracania w razie gdyby coś poszło nie tak, po czym pobierz albo pierwsze 2 albo najlepiej tylko ten ostatni wpis, wklej do notatnika i zapisz pod dowolną nazwą z rozszerzeniem .reg np. naprawa.reg (koniecznie bez .txt). Potem kliknij prawym klawiszem na zapisany plik rejestru i wybierz Scal. Komunikaty zatwierdź. Po tym restart systemu i testuj.

Największy problem polega na tym, że ja w ogóle nie wiem o co tu chodzi 

Punkt przywracania robisz w ten sposób jak tutaj http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/create-a-restore-point Poradnik dla windows 7, ale w 8.1 wygląda b. podobnie.

Wpis do rejestru możesz pobrać najszybciej z poziomu internet explorer. Klikasz prawym klawiszem na Combined.reg na blogu, który podałem wcześniej i wybierasz Zapisz element docelowy jako…

Gdy zapiszesz klikasz tylko 2 razy na ten wpis jak na normalny program i potwierdzasz komunikaty, które się pojawią.

Po restarcie systemy testuj efekty napraw.

Innych porad nie stosuj z tej stronki, tylko ten wpis combined.reg.

Plik pobrany, wszystko potwierdzone, komputer uruchomiony ponownie, ale zmian brak :frowning:

Czyli dalej nie możesz uruchomić usługi windows audio?

Próbuj jeszcze zastosować komende sfc /scannow https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/929833/pl Lub gdy znasz moment, kiedy wszystko działało poprawnie to możesz wykorzystać przywracanie systemu i cofnąć system. Będzie szybciej niż teraz go naprawiać.

Przywracanie systemu próbowałem na samym początku gdy problem się zaczął i nic nie dało. Dźwięk “znikł” gdy wyjechałem do Niemiec dwa tygodnie temu, ale nie wiem jak, gdyż nie miałem tam połączenia z internetem akurat na moim komputerze.

Nadal nie znalazłem rozwiązania, ma ktoś jakieś pomysły jeszcze?