Brak dźwięku w laptopie z Windows 8


(Krzys Nichterlein) #1

Witam, mam pewien problem z moim laptopem, otóż mam Samsunga NP300E5C-S02PL z Windowsem 8, z aktualizacją do 8.1 i od pewnego czasu nie mam głosu, nie słychać co leci w głośnikach.

Na pasku zadań ikona głośnika jest z krzyżykiem jakby był wyciszony.

Centrum rozwiązywania problemów nie może sobie poradzić - rozwiązać kłopotu, rozpoznaje tylko, że "Usługa audio nie jest uruchomiona".

W menadżerze urządzeń przy sterowniku Bluetooth Audio Device jest żółty znak zapytania, komputer sam nie może znaleźć sterownika.

Aktualizacja systemu, próbowałem wyszukać i zainstalować bieżącą, ale jest najnowsza z wersji.

Pobrałem program Slim Drivers, aby przeskanować cały komputer i zainstalować potrzebne sterowniki, zainstalowało nowy sterownik karty dźwiękowej Realtek HD Audio, ale dalej nic.

Sam nie potrafię znaleźć sterownika, bo każdy był nieodpowiedni.

Czy ma ktoś rozwiązanie tego problemu?

 


(Longhorn2009) #2
  1. Pobierz sterowniki audio stąd i wgraj http://www.samsung.com/pl/support/model/NP300E5C-S02PL

  2. Jeśli nie pomoże, wgraj program sw update najpewniej z linku również z tej stronki (130MB).

  3. Gdy on również nic by nie zadziałał pobierasz aide 64 i odczytujesz dokładny model karty dźwiękowej i pobierasz stery ze strony producenta (zapewne realtec).

Przy okazji sprawdź czy masz uruchomioną tą usługę audio w services.msc.


(Dimatheus) #3

Niteczka95 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Krzys Nichterlein) #4

A jak to sprawdzić nie znam się zbytnio a nie chcę nic pomieszać w systemie.


(Longhorn2009) #5

http://likeanerd.pl/wylaczanie-niepotrzebnych-uslug-aby-przyspieszyc-system/ Tutaj poradnik jak uruchomić przystawkę usługi. Jak uruchomisz ją sprawdź czy usługa Windows Audio jest uruchomiona (ma status działa) i jest ustawiona na automatyczny start z systemem.


(Krzys Nichterlein) #6

Windows Audio nie jest uruchomione i nie mogę tego zrobić bo wyskakuje błąd:

http://i59.tinypic.com/29eg58g.jpg


(Longhorn2009) #7

Zastosuj porady z tej stronki http://tech.jecal22.com/windows-88-1-no-audio-endpoint-is-a-duplicate-error-message/ (wpisy do rejestru).


(Krzys Nichterlein) #8

Ale gdzie to mam zrobić, gdzie się dostać do tych ścieżek, poleceń?


(Longhorn2009) #9

Utwórz punkt przywracania w razie gdyby coś poszło nie tak, po czym pobierz albo pierwsze 2 albo najlepiej tylko ten ostatni wpis, wklej do notatnika i zapisz pod dowolną nazwą z rozszerzeniem .reg np. naprawa.reg (koniecznie bez .txt). Potem kliknij prawym klawiszem na zapisany plik rejestru i wybierz Scal. Komunikaty zatwierdź. Po tym restart systemu i testuj.


(Krzys Nichterlein) #10

Największy problem polega na tym, że ja w ogóle nie wiem o co tu chodzi 


(Longhorn2009) #11

Punkt przywracania robisz w ten sposób jak tutaj http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/create-a-restore-point Poradnik dla windows 7, ale w 8.1 wygląda b. podobnie.

Wpis do rejestru możesz pobrać najszybciej z poziomu internet explorer. Klikasz prawym klawiszem na Combined.reg na blogu, który podałem wcześniej i wybierasz Zapisz element docelowy jako…

Gdy zapiszesz klikasz tylko 2 razy na ten wpis jak na normalny program i potwierdzasz komunikaty, które się pojawią.

Po restarcie systemy testuj efekty napraw.

Innych porad nie stosuj z tej stronki, tylko ten wpis combined.reg.


(Krzys Nichterlein) #12

Plik pobrany, wszystko potwierdzone, komputer uruchomiony ponownie, ale zmian brak :frowning:


(Longhorn2009) #13

Czyli dalej nie możesz uruchomić usługi windows audio?

Próbuj jeszcze zastosować komende sfc /scannow https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/929833/pl Lub gdy znasz moment, kiedy wszystko działało poprawnie to możesz wykorzystać przywracanie systemu i cofnąć system. Będzie szybciej niż teraz go naprawiać.


(Krzys Nichterlein) #14

Przywracanie systemu próbowałem na samym początku gdy problem się zaczął i nic nie dało. Dźwięk “znikł” gdy wyjechałem do Niemiec dwa tygodnie temu, ale nie wiem jak, gdyż nie miałem tam połączenia z internetem akurat na moim komputerze.

Nadal nie znalazłem rozwiązania, ma ktoś jakieś pomysły jeszcze?