Brak dzwieku w laptopie

Witam. Dzisiaj kupiłem laptopa w okazyjnej cenie, ale jest z nim pewien problem. Nie ma dźwięku. Jest na nim zainstalowany system Vista Home Premium. Laptop firmy Packard Bell model EasyNote MH35. W trayu jest ikonka głosniczka z czerwonym krzyzkiem. Gdy ją klikne wyskakuje takie okienko w którym pisze ze nie zainstalowano urządzeń audio. Próbowałem instalować sterowniki ze strony producenta tego laptopa ale nic to niedało. Ponadto laptop jest wyposażony w WiFi i ono też nie działa i coś mi się grubo wydaje że z tej samej przyczyny co audio. I tak zeby uprzedzic Wasze pytania :slight_smile: nie dostałem żadnej płyty ze sterownikami :slight_smile: ale jest na gwarancji. Czy jest ewentualna możliwość oddania go na gwarancje? | gory dziekuje i pozdrawiam.

jak jest na gwarancji i się nie boisz to oddaj na gwarancje :slight_smile:

Hej,

Czy wspomniane urządzenia - karta WiFi i zintegrowana karta dźwiękowa - są widoczne w menadżerze urządzeń ?? Klikasz prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer -> Właściwości -> Menadżer urządzeń. Czy widać tam jakieś niezidentyfikowane urządzenia oznaczone żółtym znakiem zapytania lub czerwonym wykrzyknikiem ?? Jakie urządzenia widoczne są w gałęzi Urządzenia Audio oraz Karty Sieciowe ??

Próbowałem poszperać za sterownikami, ale witryna Packard Bell jest przeciążona i dostaję tylko zwrotki o zbyt wielkiej ilości połączeń… :frowning: Ale skoro w Twoim laptopie masz zintegrowany kodek dźwiękowy Realtek ALC268 HD Audio, to spróbuj zainsytalować sterowniki ze strony Realtek’a - sterownik o nazwie Vista, Windows7 Driver(32/64 bits) Driver only (Executable file). Oczywiście przed instalacją koniecznie odinstaluj wszystkie sterowniki dźwiękowe, które instalowałeś wcześniej i zrestartuj komputer. Mam nadzieję, że sterowniki do chipsetu też są już zainstalowane.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A mam pytanie :smiley: co to jest chipset? A te sterowniki zaraz spróbuje wgrac tak jak powiedziales :stuck_out_tongue:

Hej,

Udało mi się w końcu wejść na stronkę Packard Bell… :slight_smile: Pod poniższym linkiem znajdziesz poszczególne sterowniki do Twojej maszyny - link

:arrow: Realtek High Definition Audio driver - sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej,

:arrow: Synaptics touchpad drivers - sterowniki do TouchPad’a - urządzenie, którego można używać zamiast myszki,

:arrow: Motorola HDA modem driver - sterowniki do modemu HDA,

:arrow: SiS Mirage 3 video drivers - sterownik do zintegrowanej karty graficznej,

:arrow: Realtek Wireless LAN Adapter Drivers - sterowniki do sieciowej karty bezprzewodowej WiFi,

:arrow: SiS191 Network Controller Driver - sterowniki do sieciowej karty przewodowej.

To powinien być komplet sterowników. A co z moim pytaniem o widoczność urządzeń w menadżerze urządzeń ??

Chipset to najprościej mówiąc rodzaj procesora, który steruje płytą główną komputera - zresztą tutaj znajdziesz nieco więcej informacji na ten temat - Chipset. W Twoim wypadku, skoro posiadasz na płycie chipset SIS, to nie powinno być konieczne instalowanie sterowników… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pobierałem już z tej strony ale przedtym chyba zainstalowałęm sterowniki od zlego modelu. Może teraz się uda po usunieciu i resetowaniu laptopa. Zaraz poinstaluje i dam znac tylko teraz też strona jest przeciązona :confused: W menadżerze urządzeń w zakładce karty sieciowe wyglada to tak:

Jakaś ikonka z zolty wykrzyknikiem o ktorym wspominałeś, 802.zzb/g USB Wireless Network Adapter

Ikonka ale juz normalna i naps SiS191 Ethernet Controller

Karty dźwiękowej co ciekawe nie znalazłem :stuck_out_tongue:

Dodane 03.07.2009 (Pt) 11:18

No niestety dźwięku nadal brak :confused: nie wiem jak z WiFi bo na razie nie mam jak sprawdzic

Hej,

Czyli karta sieciowa przewodowa (SiS191 Ethernet Controller) jest zainstalowana poprawnie, a bezprzewodowa (802 b/g USB Wireless Network Adapter) ma niepoprawny sterownik lub w ogóle go brakuje. Po zainstalowaniu sterowników przy karcie powinien zniknąć wykrzyknik, a w jego miejsce powinna pojawić się normalna ikonka - jeśli tak jest, to połączenie bezprzewodowe też powinno działać. Jest tak czy nadal bez zmian ??

A czy w czasie instalacji wyskakują jakieś komunikaty, że na przykład instalator nie znalazł odpowiedniego urządzenia ?? Przeszukaj dokładnie menadżer urządzeń - czy występują w nim jakieś nieznane urządzenia ?? A czy jakiekolwiek sprzęty widoczne są w gałęzi dźwięku ?? Jeśli karta dźwiękowa nie jest widoczna w systemie, być może jest wyłączona w BIOS’ie. W czasie startu systemu pojawia się komunikat, który klawisz nacisnąć, by wejść do BIOS’a - w laptopach jest to zwykle F2, rzadziej DEL. W opcjach tych poszukaj wpisu Integrated Audio, Audio Controller lub podobnego - jaka jest przy nim opcja - Enabled, Disabled, On, Auto, Off ??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dobra mam dosyć. Oddam go do naprawy na gwarancje bo jeszcze coś się zawiesza i to często. Bardzo dziękuję Ci Dimatheus za pomoc :slight_smile:

reprezentant ,

Nie ma sprawy - po to mamy forum, by sobie pomagać… A swoją drogą - nie myślałeś o przywróceniu systemu - na stronie, którą podałem w linku (tam gdzie są też sterowniki) jest dokładna polska instrukcja dotycząca przywracania systemu i jego fabrycznych ustawień - opis zaczyna się od strony 52. Może warto sprawdzić tę możliwość - być może okaże się, że nie będzie konieczne serwisowanie.

Powodzenia,

Dimatheus

mam podobny problem. w tych tu poradach wsyztsko rozchodziło sie o brak sterowników. w moim przypadku sterowników nie da sie zainstalowac ( tych z płyty dołączonej do systemu jak i zaiktualizowancyh z sieci) pojawia sie komunikat ze brak jest urządzeń audio. w managerze nie prawidłowo funkcjonuje urządzenie pci oraz ethernet. wszsytko to nastpąpiło po formacie laptopa, wczesniej audio było bez zarzutu. w biosie nie ma opcji zeby dokonac jakichkolwiek zmian związanych z audio. prosze o pomoc i z gory dziekuje

Hej,

:arrow: Jaki to komputer - podaj model i producenta płyty głównej,

:arrow: Jaki system operacyjny - Windows XP??

Pozdrawiam,

Dimatheus

laptop fujitsu simens

płyta główna Esprimo mobile v5505 fujitsu simens

windows xp

Hej,

Skoro problem dotyczy Windows XP, to na 99% brakuje poprawki umożliwiającej XP’kowi obsługę układów audio HD. Zresztą z tego co widzę, na stronce producenta jest nawet ta poprawka. Ale by wszystko było po kolei to zainstaluj w podanej poniżej kolejności:

:arrow: Intel® Mobile 965GM/PM Express Chipset - sterowniki do chipsetu,

:arrow: KB888111: High Definition Audio R1.0a Support for XP SP2 only english - poprawka umożliwiająca obsługę HD Audio,

:arrow: Audio Conexant CX20549 - sterownik dźwiękowy.

Oczywiście między kolejnymi instalacjami obowiązkowo restart kompa.

Prawdopodobnie nie wszystko jest zainstalowane - być może po zainstalowaniu sterowników do chipset’u niektóre będą działać bez zarzutu, jeśli nie - trzeba doinstalować - a jakie urządzenia masz w kompie które nie działają - mogą to być karta sieciowa przewodowa lub bezprzewodowa, czytnik kart lub touchpad.

Pozdrawiam,

Dimatheus

dzieki wielkie Dimatheus dzwięk pieknie działa chodziło o tą poprawke windowsa:)

Pozdrawiam