Brak dźwięku w laptopie

Witam wszystkich forumowiczów,

mam problem z laptopem mianowicie zainstalowałem wczoraj system operacyjny Windows 7 Ultimate 64-bit. Wszystko ładnie chodzi ale nie mam dźwięku sterowniki mam zainstalowane iokonka z dźwiękiem mi się wyświetla a jak najade na nia to wyświetla mi się komunikat “Nie podłączono głośników ani słuchawek” mój laptop to Asus X52N. Nie wiem co mam robić ja już nie mam pomysłów myślę że wy bedziecie mieli

Aby prawidłowo odpowiedzieć to może musiałbym siedzieć i szukać do rana lub tydzień ponieważ z laptopami bywa różnie.

Często tak jest że sterowniki do laptopów są najlepsze ze strony producenta a nie raz brak “solidnego” wsparcia :

http://translate.googleusercontent.com/ … ifications

Nie wiem jak u Ciebie oraz innych ale ja nie widzę Download?

Może tylko przez to że mam słaby internet - lokalna radiówka.

Zainstaluj AIDA64

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć :

audioh.th.jpg

Może coś dopasujemy :wink:

Z tego co się orientuję to powinny być chyba sterowniki Realtek High Definition Audio Codecs R2.61

ale lepiej jak najpierw podasz p/w dane i zainstalujesz Chipset.

Dzięki za podpowiedzi już podaje te informacje

nazwa płyty gł: nieznane

mikroukłąd płyty gł: AMD Mobility Radeon HD 4200

multimedia: ATI RS690 HDMI

jak cos bys jeszcze potrzebował to pisz

Dodane 23.06.2011 (Cz) 11:47

sorki małe poprawki złe informacje ci podałem

Nazwa płyty głównej: Nieznane

Mikroukład płyty głównej: AMD M785, AMD K10

Karta dźwiękowa: ATI RS690 HDMI @ AMD RS880 Chipset - High Definition Audio Controller

To są te informacje jak cos bedziesz jeszcze potrzebował to pisz bo ja nie mam już pomyałów.

Dodane 23.06.2011 (Cz) 11:47

sorki małe poprawki złe informacje ci podałem

Nazwa płyty głównej: Nieznane

Mikroukład płyty głównej: AMD M785, AMD K10

Karta dźwiękowa: ATI RS690 HDMI @ AMD RS880 Chipset - High Definition Audio Controller

To są te informacje jak cos bedziesz jeszcze potrzebował to pisz bo ja nie mam już pomyałów.