Brak dżwięku w laptopie

Witam , otóż dostałem starego laptopa , chciałem go trochę “oczyścić” no i wszedłem w Panel Sterowania i zacząłem usuwać niepotrzebne gry , pliki etc. Zupełnie przez przypadek usunąłem coś z kartą dźwiękowa bo teraz nie mam dźwięku . Pamiętam , że to nazywało się Conexant AC Link Audio czy coś w tym stylu. Szukając tego w google natknąłem się na ten sterownik , pobrałem z kilku stron lecz to nic nie daje i nadal dźwięku nie ma. Wchodząc w Mój Komputer —> Sprzęt —> Menedżer urządzeń przy ikonie " Urządzenie MIDI Zgodne z MPU - 401 jest żółty wykrzyknik. Wybrałem opcję “Aktualizuj sterownik” , ale po krótkim wyszukiwaniu wyskakuje " Kreator nie może znależć dla sprzętu oprogramowania bardziej odpowiedniego niż to , które jest aktualnie zainstalowane" . Proszę o pomoc.

Podaj dokładnie typ tego laptopa?

I do jakiego systemu?

Mobile AMD Sempron 3100+ System XP.

Wszystkie te sterowniki , które pobierałem niestety nic nie dały.

A to jest procesor.

Może inaczej, menadżer urządzeń, PPM na karcie muzycznej, właściwości,opcja szczegóły, rozwiń listwę, przełącz na identyfikatory sprzętu , zaznacz, kopiuj i wklej tu.

Wchodząc w menadżera urządzeń przy ikonie głośnika jest napisane Kontolery dżwięku , wideo i gier. Gdy to rozwinę jest :

  • Kodery dekodery audio

  • Kodery dekodery wideo

  • Starsze sterowniki wideo

  • Starsze sterowniki audio

  • Starsze urządzenia przechwytywania wideo

  • Urządzenia sterujące mediami

  • Urządzenie MIDI zgodne z MPU-401

Do tego ostatniego mam wejść w właściwości tak ?

No to instalowałeś już jakieś sterowniki ?

Weź podaj nazwę i typ laptopa - na obudowie lub pod spodem

Odinstaluj wszystkie sterowniki do karty co instalowałeś z poziomu dodaj usuń programy, wyczyść system np:Ccleanerem i restart lapa.

No niby tak , instalowałem ale to nic nie pomogło. Dalej nie ma dżwięku.

Nazwa : HP Agency Series HSTNN C12C

Użyłem już Ccleanera.

Spróbuj tego?

http://h20566.www2.hp.com/portal/site/h … cachetoken

Podczas instalacji wyskakuje błąd , że nie odnaleziono sterownika. Uruchom ponownie system i rozpocznij instalację.

Płyta główna to Hewlett - Packard

Nie wiem czy to to , ale wydaje mi się , że nazwa karty muzycznej to ATISB400 - AC97 AUDIO CONTROLLER

Dokładny komunikat ?

Użyj Everesta i podaj mi nazwę płyty głównej i może będzie nazwa karty muzycznej.

Jeszcze spróbuj przywracania systemu, data sprzed Twojego czyszczenia.

Wykonaj polecenie i próbuj dalej.

Zrobiłem tak dwa razy i nic.

Podaj mi z tego identyfikator sprzętu.

Spróbuj również przywracania systemu, bo karta muzyczna może pracować na sterownikach systemowych XP.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale to występuje dwa razy , identyfikator nazywa się tak samo , z tym , że w jednym z wielkiej litery a w drugim z małej. Nazwa to : ms_mmacm

@ Down :

Ta nazwa to jest już wszystko co tam było.

Skopiuj i wklej wszystko.

Masz podane jak to zrobić.

To próbuj przywracania - jak coś poszukam jutro. Namieszałeś?

Z którego mam skopiować to ?

Nie ma w ogóle karty muzycznej? w menadżerze.

Wrzuć mi scren z Dźwięki i urządzenia audio i zakładka Audio.

http://i42.tinypic.com/264m3v6.jpg

W Menadżerze urządzeń kliknij prawym na urządzenia z żółtymi wykrzyknikami, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum, podaj identyfikatory wszystkich urządzeń i ich nazwy).

Z żółtym wykrzyknikiem jest tylko Urządzenie MIDI zgodne z MPU-401. Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś i tam jest tylko pnpb006

Pobierz http://sendfile.pl/88839/11218570.zip i wypakuj, uruchom HXFSetup