Brak dźwięku w monitorze Samsung SyncMaster po formacie


(włos) #1

Witam, po formacie i wgraniu sterowników do płyty głównej i audio nie mam dźwięku, który zawsze był z głośników monitora. Proszę o pomoc


(kliszka) #2

Jaka płyta główna ? jaki system? czy Menadżer Urządzeń widzi Twój monitor ?


(włos) #3

widzi, płyta MSI MS-7173


(kliszka) #4

Zacząłbym od zainstalowania sterownika chipsetu ..Masz program EVEREST ? -

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom ... 11558.html , zainstaluj i zobacz jaką masz zintegrowaną kartę dźwiękową .. Nie wiem do tej pory jaki masz system ..


(włos) #5

XP prof.

Ok sprawdzę to i napiszę .

dzięki


(kliszka) #6

http://pl.msi.com/index.php?func=downlo ... rod_no=228 - zobacz czy to Twoja płyta główna ? jeśli tak ściągnij stery chipsetu ... zainstaluj i restart..


(włos) #7

które to stery chipsetu?


(kliszka) #8

Jaki masz servis pack na komputerze ? 2 czy 3? Jest to bardzo ważne.. jeżeli masz 2 to za nim zainstalujesz stery od dźwięku ( stare -tzn. te co masz odinstaluj , następnie przeczyść komputer a właściwie jego rejestr systemowy np. CCleaner-em ) musisz doinstalować poprawkę :

kb 888111

-- Dodane 31.01.2010 (N) 13:33 --

Przyjacielu płyt głównych RC410M - są cztery rodzaje ..: F/ L/ FI/ LA.. którą Ty masz? prosiłem o zainstalowanie EVEREST -a aby dowiedzieć sie dokładnie jaką masz..

A tak na marginesie ,dobrzeby było jakbyś miał GG


(Mrylec) #9

Jeżeli monitor jest podłączony pod złącze HDMI to musisz wgrać dodatkowe sterowniki. Jeżeli złącze jest na karcie graficznej to na stronie www.nvidia.com znajdziesz te stery, a jak na płycie głównej, to musisz szukać na stronie producenta płyty głównej.


(włos) #10

k. dźwiekowa ATI SB 450 - HD Audio Controller

Everest nie pokazuje jaką mam płyte główną bo nie może odczytać ;/

Właśnie instaluje SP 3


(kliszka) #11

Pomogę Ci , ale traktuj to jako wyjatek - co do chipsetu ,pobierz to : ATI System Drivers for RS690.... druga pozycja od góry ze strony :

http://www.msi-polska.pl/index.php?func ... rod_no=228

instalujesz ,restart.

Następnie wypadałoby zainstalować kb888111 - ale to zależy od Twojego Servis Pack -a , o którym pisałem ,wcześniej , jak zaczniesz pisać to o co Cię proszę to poinstruuję Cię dalej..

OK , jak zainstalujesz SP 3 to daj znać..


(włos) #12

Właśnie to już zainstalowałem wcześniej, ale może to kwestia SP jak się zainstaluje


(kliszka) #13

Jak zainstalujesz SP 3 - to zainstaluj te stery ( mam nadzieję ,że te stare odinstalowałeś i wyczyściłeś rejestr ) - Realtek High Definition Audio Driver

ze stronki : http://www.msi-polska.pl/index.php?func ... rod_no=228

Następnie restart kompa..


(włos) #14

Wykonałem wszystko co pisałeś, łącznie z czyszczeniem rejestru, dalej głucho ;/


(kliszka) #15

A dźwięki systemowe są ? masz podłączone jakieś głośniki ,czy tylko głośniki monitora ? Spróbuj w konfiguracji : Menadżer Realtek HD Audio


(włos) #16

Dzięki ; p

Wiesz odłączyłem przy komputerze przewód do głośników monitora i na nowo Go włożyłem i w menedżerze ustawiłem coś tam "liniowo" i chodzi.

Dzięki za pomoc :slight_smile: