Brak dzwięku w nowym komputerze

Witam

Mam nastepujacy problem, zlozylem dwa dni temu komputer i wszytsko dziala… oprocz dzwieku.

Windows nie widzi zadnej kart dzwiekowej, programy do diagnozy typu Everest rowniez nic nie wykazuja.

Karta jest zintegrowana, a komputer zachowuje sie jak by jej wogole nie bylo. Sterownik dostarczone z plyta instalowalem juz na rozne sposoby, pobieralem najnowsze sterowniki ze strony producenta plyty jak i karty muzycznej. Odinstalowywalem czyscilem rejestr ccleaner od nowa instalowalem i nic.

Podaj info o kompie jaki i systemie:

Windows XP SP2

Płyta główna K9A2 CF (MSI)

Karta dzwiekowa zintegrowana Realtek ALC888 7.1

Zasilacz Cooler Mastert 500 W

Spróbuj zainstalować te stery. Jak nie wykryje karty lub jakiś błąd wywali to ściągnij poprawkę KB888111

Niestety nie pomoglo w dalszym ciagu komputer nie widzi karty muzycznej. Zainstalowalem te sterowniki i pozniej poprawke. Przegladalem fora i widze ze duzo ludzi ma z tym problem. Mam nadziej ze nie skonczy sie to zakupem nowej (oddzielnej) karty dziwkowej.

Tu masz dokładną instrukcje jak to zainstalować.

Masz podobny problem jaki miałem rok temu po zakupieniu nowego komputera.

Czytałem, robiłem dniami i nocami przez tydzień - od tego zostało mi się 6 zębów. :slight_smile:

Realtek są b. dobre ale najpierw musisz dużo przeczytać i się dużo nauczyć :

  1. Odinstaluj sterowniki w ,Dodaj i usuń programy" / możesz w trybie awaryjnym /.

  2. Przeczyść komputer CCleanerem :

viewtopic.php?f=16&t=254087

  1. Zainstaluj odpowiednie sterowniki do chipsetu swojej płyty głównej.

  2. Zainstaluj poprawkę KB888111 / nie piszesz jaki masz SP / :

viewtopic.php?f=19&t=242661

  1. Zainstaluj najnowsze sterowniki :

http://www.sterowniki.net.pl/koment.php … 8cf2bd5289

  1. Wyciągnij wtyczkę od głośników i włóż ją ponownie - najnowsze sterowniki już tak mają. :slight_smile:

/ przetestowałem wszystkie - w sumie więcej niż kilkadziesiąt /.

  1. Ukaże się tablica - kliknij OK.

  2. Zainstaluj/uaktualnij biblioteki DirectX 9. 0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

  1. Sprawdż w Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń czy nie ma wykrzyknika

lub znaku zapytania jak jest to włóż płytkę do napędu CD ze sterownikami od komputera i w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki / Aktualizuj sterownik… lub Właściwości - Aktualizuj sterownik…

/ możesz spróbować bez płytki /.

Nie śpiesz się - najpierw wszystko dokładnie przeczytaj w podanych tematach. :wink:

XMan wielkie dzieki za pomoc ale mam problem z punktem 6 po wyciagnieciu wtyczki i ponownym wlozeniu wtyczki od glosnikow nie dzieje sie nic, zadnej tabelki.

A głos jest ??

Masz SP2 i niema głosu - niemożliwe.

/ te sterowniki działają nawet na lapkach - masz nowszą kartę odemnie ALC 883 i musi działać ponieważ te stery co podałem są również do Twojej karty dżwiękowej /.

Ja mam SP3 i nigdy nie miałem problemów / no przez tydzień rok temu kiedy jeszcze nie było SP3 i straciłem dużo zębów/. :slight_smile:

Juz jest po ostatnim punkcie wszytsko zadzialalo, pobral sobie sterowniki z plyty. Winda od razu wykryla karte dzwiekowa.

Wielkie dzieki za pomoc XMan (bez niej pewnie tez bym sie meczyl z tydzien ;)) i pozdrawiam.

TEMAT DO ZAMKNIECIA

Dodatkowo polecam kodeki z tego tematu :

viewtopic.php?f=2&t=242429

Zainstaluj SP3 :

viewtopic.php?f=2&t=250419

Na SP2 masz marne ,szanse". :wink:

viewtopic.php?f=2&t=241633

http://www.programosy.pl/program,xp-antispy.html

viewtopic.php?f=13&t=243854

Pozdrawiam. :slight_smile:

XMan.

SP3 to ja jednak nie polecam. Ma ono poprawki tylko co do ochrony ale chyba raczej dbasz o ochronę kompa a będize Ci się tylko dłużej włączal i jeszcze nie wiadomo jakie błędy beða wyskakiwać. Ja radzę zostać przy SP2

Mylisz się - nie przeczytałeś wszystkiego.

Po instalacji SP3 masz prawie wszystkie poprawki, mniej miejsca na dysku oraz system i internet dużo lepiej działa. :slight_smile: