Brak dźwięku w prawym głośniku - ASUS K50IJ

Witam! mój problem wygląda tak:

sprzęt: K50IJ, dzwiek realtek high definition audio srs premium sound|||

U mnie problem jest następujący: Na początku miałem Vistę i wszystko działało jak należy. najnowsze sterowniki Realtek SRS Premium Sound R2.50 , starsze także, nie rozwiązują problemu.

Po zainstalowaniu sterowników komunikat: “UNABLE TO FIND COMPATIBLE SRS AUDIO DEVICE” nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich sterowników do tej karty. sciaganie sterownikow na stronie asusa pod dany model nie ma sensu bowiem i tak to nie działa. Gra tylko lewy głośnik i jeszcze do tego cichutko.

sprzet:

ASUS K50IJ

intel core 2 duo T5870

płyta: INTEL GL40

karta dzwiekowa: zintegrowana (realtek high definition audio z srs premium sound )

A teraz co masz?

win7 32bit

Próbowałeś sterowników z płyty dołączonej do laptopa?

no właśnie nie mogę znaleźć, mam tylko tą od xp ale ona nie dziala przy win7. jeszcze dodam ze przy podlaczeniu na sluchawki czy tez glosniki osobne , także wzystko smiga na jednym glosniku

Mam tego lapka i płytę ze sterownikami co prawda do Visty ale spokojnie powinno pójść na Siódemce :slight_smile:

Wrzuciłem Ci te stery tutaj: http://www.speedyshare.com/files/240538 … 1.7033.zip

Niestety sterowniki są VIA HD Audio a ja tu mam karte Realteka High Definition Audio with SRS Premium Sound (Altec Lansing) . Problem w dalszym ciągu nie został rozwiązany, kodeki Realteka nie działają. Sterowniki do chipsetu itp również nie działają. Skłaniałbym się ku winie sprzetowej. Zastanawiam się nad wyslaniem sprzetu do asusa. Jednak piszą tam o zabezpieczeniu danych , bo nie biorą odpowiedzialności. Czy jeśli wyśle im bez dysku twardego to juz jest to ingerencja w gwarancję ?