Brak dźwięku w prezentacji PowerPoint

Na zlecenie ze szkoły zrobiłem prezentację o znanym Polaku w programie PowerPoint. Oczywiście najbardziej zależało mi na tym, żeby w tle leciał dźwięk. Za pomocą opcji Wstaw-> Filmy i dźwięki -> Dźwięk z pliku wybrałem interesującą mnie ścieżkę (mam Office 2003). Pojawiła się ikonka głośnika, ustawiłem aby muzyka leciała przez cały czas prezentacji.

Gdy nagrałem ją na płytę i odtworzyłem na innym komputerze, nie było już tej ikonki a muzyka w tle nie leciała. Jak zrobić, aby muzyka była odtwarzana cały czas, niezależnie od tego, na jakim będzie komputerze (dodam, że muszę ją nagrać na płytę).

A druga sprawa: jak zrobić aby nie było konieczności wciskania klawisza “->” w celu zmiany slajdu, tylko po określonym czasie pojawiał się następny?

Dodane 27.02.2009 (Pt) 15:37

Wiem, że nie wolno odświeżać ani podwyższać topiców, jednak prezentację muszę oddać do godziny 17.30, więc zależy mi na czasie.

Tutaj ustawiasz sposób przejścia slajdu i czas, po którym ma być następny (screen z PP 2000, ale myślę, że powinno być podobnie):

beztytuurve.png

Pokaz slajdów-Przejście slajdu…

Z przejściem do slajdu nie ma już problemu…A zna ktoś przyczynę tego głównego problemu związanego z dźwiękiem? Na szczęście cudem udało mi się przenieść termin oddania prezentacji na dzień jutrzejszy do godz 10. Mam nadzieję, że do tego czasu uzyskam pomoc, gdyż nadal nie wiem, jak rozwiązać ten problem.

Kiedyś w swojej prezentacji też wstawiałam dźwięki i niestety nie można było wstawić mp3. Przez program cdex przerabiałam pliki.

Plik muzyczny eksportuję jako .wav, więc nie powinno stanowić to problemu…

To zależy jaka jest ta prezentacja i dla kogo . Ustawienie czasu nie daje ci możliwości komentarza. Myślę że muzyka jaką chcesz wstawić w tle zakłada taką ewentualność.