Brak dźwięku w przednich głośnikach


(Ziolo Amica) #1

Witam przesiadłem się dzisiaj na Windows 7 wrażenia jak na razie pozytywne. Mam jednak jeden problem którego nie mogę rozwiązać. Chodzi o dźwięk. Instalowałem już kilka sterów realteka ale na każdych jest to samo. Ustawiam głośniki 5.1 wszystkie chodzą prócz przednich bocznych. Co najdziwniejsze w ogóle nie wykrywa mi że podłączyłem wtyczkę do gniazda. Meczę się z tym i męczę ale nic nie mogę wykombinować.Moja płyta główna to abit ab9 quad gt. Prosiłbym o pomoc z góry dziękuje.


(kliszka) #2

http://www.softmania.eu/program-1352-re ... od7CJPMA#m - stery do karty dźwiękowej

Zainstaluj i daj znać :lol: :lol: :lol:


(Ziolo Amica) #3

Nadal bez zmian. Chodzi subufer centralny i tylnie. Może pokarze jak to wygląda

glos.th.jpg

glos2.th.jpg


(kliszka) #4

Proponuję od początku : popodpinać wejścia na tylnym panelu i je skonfigurować :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:


(Ziolo Amica) #5

Nadal nic cały czas głośniki boczne zablokowane a przez z to nie działają przednie głośniki :confused:


(kliszka) #6

nie rozumiem co do tego mają przednie głośniki ,z obrazu wynika ,że są odchaczone - więc powinny działać


(Ziolo Amica) #7

Nie działają. Już nie mam siły bawić się z tym na XP wszystko było ok


(kliszka) #8

Wejdź w MENADŻERA URZĄDZEŃ - KONTROLERY DŹWIĘKU ,WIDEO I GIER. Zobacz czy widnieje tam nazwa sterownika który zainstalowałeś


(Ziolo Amica) #9

Tak jest "Realtek High definition audio"


(kliszka) #10

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-9 - czy to Twoja płyta główna ?

-- Dodane 03.01.2010 (N) 14:30 --

Mam prośbę ,znalazłem identyczną płytę ,ale z inną kartą dźwiękową .pobierz z EVEREST :

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom ... 11558.html , zainstaluj a wtedy dowiemy się jaką masz kartę dźwiękową... :lol: :lol: :lol:

-- Dodane 03.01.2010 (N) 14:49 --

dla potwierdzenia http://www.ceneo.pl/441665s


(Ziolo Amica) #11

Everest twierdzi że mam taką kartę dźwiękowa:

kartat.th.jpg


(kliszka) #12

odinstaluj tamte stery i zobacz te - http://pclab.pl/staryplik20.html .

Jedna uwaga : ponieważ VISTA i WIN 7 mają to samo jadro systemu nie musisz się przejmować ,że to stery od VISTY . Proponuję odinstalować te które masz ,przeczyścić rejestr i system CClener - em ,restart , instalacja nowych..

-- Dodane 03.01.2010 (N) 15:05 --

http://drivers.softpedia.com/progDownlo ... 78856.html - tutaj masz typowo dla WIN 7


(Ziolo Amica) #13

Podaj inny link do tych sterów bo tam potrzebny jest login i hasło do ftp...


(kliszka) #14

http://drivers.softpedia.com/progDownlo ... 78856.html - proszę

-- Dodane 03.01.2010 (N) 15:24 --

Nadal jednak uważam ,że problem tkwi w podłączeniu urządzenia do komputera ( tylny panel ) urządzenie czyli glośniki......

-- Dodane 03.01.2010 (N) 15:51 --

A tak na marginesie ,jak testowałeś dźwięk w panelu : MENADŻER REALTEK HD AUDIO, chodzi mi o to czy jak nacisnąłeś niebieski trójkącik to dźwięk wydobywał się ze wszystkich podłączonych głośników ? Bo jeżeli tak to masz wszystko dobrze podłączone i skonfigurowane. Otóż nie uslyszysz dźwięku- jak to było w Win XP odtwarzając mp3 - we wszystkich głośnikach. Tylko niektóre pliki będą przekazywały dźwięk przez wszystkie kolumny - np. FLAC .niestety tak to już jest z 7-ką . Ja na początku też myślałem ,że coś jest nie tak...

Muzyka zazwyczaj jest stereo więc słuchanie jej w 5.1 jest normalnie niemożliwe (WMP 12, WinAmp) ale wystarczy zainstalować Cowon JetAudio i zaznaczając opcję X-Surround możemy cieszyć się dźwiękiem stereo we wszystkich głośnikach.

Była swego czasu edycja Winampa 5.1 ale on na Win7 nie działa (szkoda wielka). :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol:


(Ziolo Amica) #15

Podczas testowania dzwieku nie dzialaja przednie kolumny. Zaraz przetestuje jeszcze te sterowniki co podałeś.


(art678) #16

Zmień miejscami głośniki tylne z przednimi na tylnym panelu i sprawdź czy grają


(Ziolo Amica) #17

art678 zrobiłem tak jak pisałeś i podczas sprawdzania przednich głośników jest cisza a gdy sprawdza tylnie to grają głośniki z przodu. Więc tak i tak to nie rozwiązuje jednak mojego problemu ;/ Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Problem wreszcie jakoś rozwiązałem. Wpierw miałem głośniki podłączone tak jak na XP i wszystkie chodziły z ciekawości wzięłam wtyczkę od bocznych zacząłem wkładać po wszystkich nieużytych jeszcze wejściach na panelu tylnym i wreszcie na jednym z nich zatrybiły i wszystkie chodzą. Co ciekawe i tak opcja "para boczna" nie została odblokowana. Dzięki wszystkim za wytrwałość i pomoc.


(kliszka) #18

Realtek HD Audio Driver R2.38 dla Windows Vista & 7 - Sciągnij stąd, tamte odinstaluj ,przeczyść rejestr ,restart ,zainstaluj i dopiero podepnij zestaw głośników - jak chcesz możesz spróbować ,jak nie ...... to nie. :lol: :x :x