Brak dźwięku w słuchawkach platinum e-chat 800

Witam, ostatnio borykam się z problemem braku dźwięków w tych słuchawkach, sprawdzałem u kumpla i działa dźwięk, jego brat powiedział ,że to kwestia sterowników, nie wiem jak to możliwe, bo to jak z myszką podłączasz i działa.

Spróbuj podłączyć słuchawki do panelu z tyłu komputera. Możliwe, że nie masz podpiętych przednich portów w obudowie. Czy w menedżerze urządzeń nie ma żółtych wykrzykników przy jakimś urządzeniu?

O dziwo z tyłu działa, ale co port by się zepsuł po paru miesiącach?

Trochę jest w menagerze namieszane.

http://oi58.tinypic.com/am9l4j.jpg

Jesteś pewny, że przedni panel audio jest podpięty do płyty głównej? Wejdź w panel audio i zobacz, czy wykrywane jest podłączenie słuchawek do portu. Może w panelu masz wyciszone przednie porty? Podaj identyfikatory nieznanych urządzeń.

Właściwości?

 

Skoro wcześniej działało to musi być podpięty

 

Nie wykrywa, ten obok (mikrofon) już tak

Identyfikator urządzenia znajduje się w zakładce “Szczegóły”. Daj też screenshota z rozwiniętą zakładką “Kontrolery dźwięku, wideo i gier” z menedżera urządzeń. Aby wykluczyć sprzęt, to możesz uruchomić jakąś dystrybucję LiveCD Linuxa i zobaczyć, czy tam będzie działać. 

Z livecd linux się nie bawiłem, da radę hb 15.2 z mini windows xp?

Bezpośrednio identyfikator urządzenia nie pisze nigdzie, jest identyfikator kontenera podstawowego, identyfikator kontenera, identyfikator sprzętu i identyfikator GUID klasy urządzeń (nie przy wszystkich wszystkich występują)

http://oi59.tinypic.com/1649ir.jpg

Jak jesteś pewien, że na tym LiveCD są odpowiednie sterowniki, to tak.

Pobierz i zainstaluj te sterowniki.

Sory ,że tak późno, ale zrobiłem dziś reinstal i test. Z tyłu działa subwoofer i słuchawki, z przodu dalej słuchawki off, mix słuchawki+subwoofer działał po zakupie kompa na zasadzie to albo , to a teraz przy instalacji z przodu to wygląda tak jakbym w złe gniazdo wpinał (z tyłu trybi z przodu nic). Czyli chyba mam do czynienia z fizycznym uszkodzeniem gniazda?

Możliwe jest uszkodzenie gniazda w obudowie lub na płycie głównej. Aby na 100% wykluczyć kwestię systemu i sterowników, to uruchom liveCD z jakąś dystrybucją linuxa. Możesz również zobaczyć, czy gniazda z obudowy są dobrze podpięte do płyty głównej. Jak się okaże, że gniazdo w obudowie się zepsuło, to możesz kupić panel do zatoki 5,25", który posiada złącza audio

Problem częściowo rozwiązany dzięki przejściówce na słuchawki/subwoofer.

 

tak btw ile taki panel?

Na popularnym portalu aukcyjnym nawet za 5 zł dostaniesz, ale tutaj raczej nie ma co oczekiwać na dobrą jakość. Jakieś bardziej sensowniejsze dostaniesz za kilkadziesiąt złotych. Możesz też pomyśleć nad zewnętrzną kartą dźwiękową, ale to już większy koszt.