Brak dzwieku w sluchawkach po formacie

Witam

Na święta postanowiłem zrobić formata. I jak to zwykle bywa wszystko działa dopóki nie zrobi się formata :wink:

Mam problem z dzwiękiem. Przed formatem wszystko było OK. Teraz mam dźwięk w głośnikach, a nie mam go w słuchawkach które są podłaczone do innego wejscia. Karte dźwiękową mam zintegrowaną z płytą główna GIGABYTE GA-K8NS. Przed formatem klikałem na ikonke sterowników od dzwięku w trayu następnie klikałem na Jack Sensing i słuchawki działały. Sterowniki to Realtek. W tym okienku Jack Sensing mam pokazane 3 wejscia (od głośników, mikrofonu i słuchawek) i przy wejściu od słuchawek mam napisane “No signal”. Mogę też kliknąć na jakiś start i wtedy chyba resetuje coś tam(tak mi się wydaje) i podczas tego resetowania gdy mam włączoną muzykę słyszę przez ułamek sekundy ją w słuchawkach, a później dalej jest no signal :frowning:

Mam nadzieję ze jakoś jasno to opisałem, a problem będzie banalny :slight_smile: Szukałem w google, no ale nie mogłem znaleźć.

Pozdrawiam :slight_smile:

wejdź do menedżera urządzeń i zobacz czy są jakieś znaki zapytania itp

niema żadnych znaków zapytania

Wiem o co ci chyba już chodzi a mianowicie, otwórz menedżer realtek’a i wybierz opcje “SPEAKER CONFIGURATION” powinieneś mieć tam takie coś ja “UAJ Automatic” kliknij na guzik obok tego napisu i pojawi ci się opcja wyboru wyjść jack na płycie głównej … Zielone wyjście wybierz “LINE Out” i niebieskie także “LINE Out” i wtedy będziesz miał na niebieskim i na zielonym wyjściu dżwięk :wink: jak czegoś nie będziesz wiedział zamieszczam ci link do screena tego Realtek’a:

http://img189.imageshack.us/img189/1808/przechwytywaniee.jpg

jarasbnx , dzięki :slight_smile: Pomogło.

Tylko muszę mięć świecący się ten guzik ponieważ gdy na niego kliknę aby wyłączyć znów zmienia się samo na LINE In, ale może tak powinno być :wink:

Ważne że działa :smiley:

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam :slight_smile:

Tak dokładnie włączając ten guzik po prostu zmieniasz opcje wyboru wyjść :wink: cieszę się że mogłem pomóc pozdrawiam :wink: