Brak dźwięku w słuchawkach

witam mam malutki problem. Mianowicie:

  1. działa mi poprawnie tylko prawy głośnik (wbudowane mam), lewy trzeszczy i piszczy jak szalony gdy dam głośniej niż na 20 % mocy

  2. brak dźwięku w słuchawkach, gniazdo sprawne na 100% słuchawki tez, gdy używam przechwytywania odtwarzania działają słuchawki przez 5s potem głośniki 5s znowu słuchawki 5s i tak w kółko,

strasznie mnie to irytuje i stało się to nagle bez ostrzeżenia. Laptopa kupiłem 2 miesiące temu…jest to jeśli wierzyć naklejce pod spodem Dell Inspiron M501R.

myślałem że może to sterowniki więc poszukałem płyt i instrukcji różnych znalazłem adres stronki dell’a i sterowniki do mojego modelu mam najnowsze ale nic to nie dało;/ ma ktoś jakiś pomysł błagam…

z góry dzięki:D

Czyli wygląda, że czeka go chyba serwis.

Ale nie wiem jaki masz system ? - zresetuj ustawienia w programie obsługi/sterowniku karty muzycznej do domyślnych daj OK i zobacz po restarcie systemu.

mam windows 7 home premium.

zresetowanie ustawień nic nie dało, narazie jakoś ciągne na 1 głośniczku;p dziękuje ślicznie za opcje balansu;p

szczerze to boje się jakichkolwiek serwisów bo ze starym kompem mieliśmy przygody odbieraliśmy “sprawnego” i w tydzień wracał do serwisu z innym problemem…