Brak dźwięku w świeżo postawionym Windowsie XP

Cześć,

kilka godzin temu sformatowałem dysk i zainstalowałem Windowsa XP. Razem z nim zainstalowałem wszystkie potrzebne sterowniki (grafika, karta dźwiękowa), service packa trójke, program antywirusowy i pozostałe oprogramowanie, którego na co dzień używam - skajpy, konnekty itp. Niestety nie słyszę żadnych dźwięków, ani tych systemowych, ani tych z foobara / youtube’a.

Zaraz po zalogowaniu się na konto użytkownika pojawia mi się natomiast taki komunikat:

Screeny z panelu sterowania:

2ywfhvp.jpg

Zainstaluj Easy Driver ten program wykryje brakujące sterowniki i je zainstaluje. :smiley:

To nie jest kwestia sterowników.

Ten plik devcon32.dll to plik systemowy odpowiedzialny właśnie załączenie z kartą dźwiękową, najwyraźniej przy instalacji systemu coś poszło nie tak i ten plik nie został wgrany (może był jakiś błąd kopiowania pliku który kazałeś zignorować) albo został on w jakiś sposób przez coś skasowany już po instalacji.

Jeszcze raz dzięki wam za udzieloną pomoc!

Najpierw zgodnie z radą Przemka ściągnąłem i zainstalowałem Easy Drivera. Program bardzo fajny, załatałem nim co trzeba było i dźwięk zadziałał jeszcze zanim zrestartowałem komputer po instalacji driwerów :smiley: . Nie powiem dość mnie to zdziwiło, bo spodziewałem się że raczej nic to nie pomoże skoro devcon32.dll jest plikiem systemowym.

Anyway polecam easy drivera, temat do zamknięcia.