Brak dzwięku w Tv-tuner

Witam

Dziś podłączając tv-tuner, wszystko poszło dobrze, Tv działa, Radio(chyba też) tylko jest mały problem, brak dźwięku najgorsze jest to że nie mogę się z tym uporać, a wiec tak:

Tv-Tuner: Leadtek WinFast TV2000 XP Expert

Płyta główna: Asus P5L-MX

Karta dźwiękowa: Zintegrowana.

Dodatkowo podłączyłem taki mały kabelek łączący Tv-tuner z MoBo, (nie wiem czy dobrze) i nic to nie dało.

aha i jeszcze, wszystkie stery dołączony zostały zainstalowane, także stery do karty dźwiękowej zostały zaktualizowane.

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

może masz zepsutą płytę główną. a masz jakieś sterowniki do tego tunera?

Mam ten tuner ;]

sprawdz czy na płycie podpiałeś na pewno dobrze ten kabelek bo to przez niego idzie dzwięk ;]

sprawdż także w ustawieniach karty dzwiękowej czy nie masz ściszonego:

sprawdż także w ustawieniach tunera czy masz ustawione wyjście dzwięku zdajsię na aux… u mnie wtedy jest dzwięk ;]

No właśnie, nie mam pojęcia gdzie podłączyć ten kabelek, w instrukcji płyty głównej i Tv-tunera nie ma nigdzie tego napisane :slight_smile:

nie masz na płycie nigdzie takiego potrójnego wejścia? zdajsie że powinno tam pisać aux in albo coś takiego

znalazlem opis i faktycznie jako takiego wejścia osobnego nie ma… poczlacz pod złącze cd — jest kolo znaczka asus na dole płyty i potestuj wszystkie opcje dzwięku w ustawieniach tunera na którymś musi być dzwięk ;]

dobra ten program już rozwiązany, ale jest kolejny też z dźwiękiem, a mianowicie: Na większości kanałów obraz jest i szuuum, a na niektórych dobrze wszystko działa. jak to rozwiązać?

Jakiego programu używasz do odbioru TV na tej karcie? PVR czy PVR2? U mnie był ten sam problem na PVR2 i płycie głównej Asus P5B. Zmieniłem go na starszą wersję czyli na PVR i wszystko chodziło bez problemu :slight_smile:

Zgaduje że pewnie chodzi o to że kanały z dzwiękiem stereo szumią… jakimś klawiszem się zmieniało stereo na mono ale nie pamiętam którym a siedzę przy innym komputerem :frowning:

aha dzięki za pomoc :slight_smile: jak będzie jakiś problem to się odezwę :wink:

No i problem jest :stuck_out_tongue: lecz już szumu nie ma :d a mianowicie zainstalowałem WinFast PVR i co się okazało obraz jest zniekształcony i niebieski :x

jak rozwiązać ten problem ? :smiley: Dodam że na WinFast PVR2 jest obraz dobry, ale szum jest :x Proszę o pomoc :slight_smile:

Co do koloru to ustaw dobrze w opcjach na PAL tylko nie pamiętam dobrze na jaki ale PAL B/D czy jakoś tak w Polsce.

klawisz “H” na klawiaturze zmienia systemy nadawania PAL B/PAL D/SECAM