Brak dżwięku w tylnim panelu

Witam.

Około po 2 tygodniach od przeinstalowania całego systemu itp. nagle przestały działać mi głośniki.

Szukałem jakiegoś rozwiązania na internecie, znalazłem by włączyć wykrywanie panelu przedniego i podpiąć głośniki pod niego.

Zadziałało, ale wtedy głośniki trzeszczą, a pod panel tylni w dalszym ciągu żadnego dźwięki się nie wydobywają. Głośniki są w 100% sprawne.

Sterowniki masz?

Zainstalowane są.

Hej,

:arrow: Jaka dokładnie płyta główna i karta dźwiękowa?

:arrow: Jaki system?

:arrow: Jaka wersja sterowników?

:arrow: W jakim trybie ustawiony jest dźwięk: stereo, 4.1, 5.1?

Na pewno sprawdź, czy podłączasz głośniki pod odpowiednie gniazdo. Sprawdź też konfigurację dźwięku w panelu, w którym można sterować ustawieniami dźwięku. Jeśli możesz, wrzuć screen’y z menadżera dźwięku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

  • Intel Pentium III Xeon, 2666 MHz (9x296), Realtek HD Audio

  • Windows XP

  • 5.10.0.5919

  • Stereo

Głośniki są dobrze podłączane. Konfiguracje Ok. Jakie screeny dokładnie ?

W skrócie - musisz włączyć wypełnianie dźwięku.

Możesz zajrzeć jeszcze do moich wcześniejszych wypowiedzi o realteku:

search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=topics&author_id=74768

Gdzieś tam powinna być odpowiedź na twoje pytanie.

Hej,

Chodziło mi o model płyty głównej, a nie o procesor.

Najnowszy Service Pack 3 zainstalowany?

Do gniazda jakiego koloru? Zielonego?

Z menadżera dźwięku HD Realtek - instaluje się on razem ze sterownikami, a jego ikona rezyduje w systemowym tray’u.

Pozdrawiam,

Dimatheus

  • Jak sprawdzić model ?

  • Service Pack 3 jest zainstalowany.

  • Głośniki są na pewno dobrze podłączone. Do zielonego, pod inne gniazda również nie działają.

http://imageshack.us/photo/my-images/525/screenpl.png/

Hej,

Na przykład przy pomocy programu HWiNFO32 4.0 Build 1680.

A podłączasz do zielonego czy czarnego gniazda?

Pozdrawiam,

Dimatheus

  • ASUS P5KC

  • Zielony

Hej,

Na poniższym screenie zaznaczyłem prostokątami 3 miejsca. Najpierw podłącz głośniki do złącza czarnego, a następnie kliknij w miejscu oznaczonym czerwonym prostokątem. Powinno pojawić się dodatkowe menu, w którym możesz skonfigurować, jakiego rodzaju sprzęt podłączono do konkretnego gniazda. Wybierz głośniki prawy i lewy, i sprawdź czy mamy jakąś poprawę.

Dodatkowo, jeśli to możliwe, zrób screen’y z ustawień, które pojawią się po kliknięciu znaków zapytania, które na poniższym screen’ie zaznaczyłem na niebiesko.

70708237518666851473_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie ma takiej możliwości, jest ona tylko przy gnieździe zielonym gdzie do wyboru jest wejście liniowe/słuchawki.

http://imageshack.us/photo/my-images/13/screenap.png/

Hej,

Przede wszystkim w ustawieniach S/PDIF zmień w źródle wyjścia opcję na Brak wyjścia S/PIDF - teraz masz aktywnej wyjście cyfrowe dźwięku, więc podłączając kolumny analogowe, nie usłysysz nic. Zmień ustawienie, kliknij OK i zobaczymy, czy coś się zmieni.

Ewentualnie przełącz konfigurację dźwięku na model 4.1 bądź 5.1 i wtedy sprawdź, czy po podłączeniu głośników do czarnego portu, będzie możliwość zmiany rodzaju złącza na inny - na przykłąd głośniki przednie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po ustawieniu opcji Brak wyjścia S/PIDF i zmianie na 6 głośników w opcjach wejście/wyjście audio, dźwięk pojawił się po podłączeniu do czarnego gniazda, lecz działa tylko jeden głośnik i do tego “trzeszczy”.

Widzę, że się męczysz z tym niemiłosiernie. Dobra rada. Olej tę kartę zintegrowaną. Efekt trzeszczenia na tej karcie będzie zawsze. Można go zminimalizować, ale nie zlikwidować. Kup choćby najtańszą wielokanałową od Asusa albo Creative’a.

Hej,

Może akurat w konfiguracji wybrałeś wyjście głośnika centralnego + subwoofer - zwykle sygnał do tych dwóch głośników przesyłany jest jednym, stereofonicznym złączem. Pytanie czy po podłączeniu głośników zmieniałeś ustawienia, tak jak pisałem w poprzednim poście, by przez jack’a szedł sygnał z głośników przednich.

A może ustawiony jest zbyt wysoki poziom głośności? Ewentualnie sygnał z subwoofer’a o którym piałem powyżej.

:arrow: Sprawdź też działanie głośników na innych złączach, oczywiście koniecznie zmieniając rodzaj sygnału na głośniki przednie.

:arrow: Czy karta zawsze stwarzała problemy? Czy może pojawiły się dopiero po jakimś czasie? Być może panel przedni jest błędnie podłączony i stąd pojawiają się problemy.

:arrow: Sprawdź też, czy przypadkiem dźwięk rejestrowany przez mikrofon bądź inne źródło nagrywania, nie jest przypadkiem podgłośniony, a efekt trzeszczenia nie jest spowodowany sprzężeniem zwrotnym…

Nie przesadzaj. Zgodzę się, że w rozwiązaniach zintegrowanych jakość dźwięku jest gorsza, ale to wcale nie oznacza konieczności trzeszczenia. Sam w laptopie - oprócz zewnętrznej karty Creative X-Fi Surround 5.1 Pro - posiadam zintegrowanego Realtek’a ALC888S i nigdy trzeszczenia na niej nie zauważyłem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ustawienia zmieniłem. Poziom głośności nic nie zmienia. Pod inne złącza również nie działają.

Tak jak pisałem problem pojawił się nagle, z dnia na dzień.

Hej,

Rozumiem, że żadne zmiany w ustawieniach- czy to na głośniki centralne, surround, słuchawki, itd - nie powodują, że pojawia się dźwięk. A jak w przypadku przedniego panelu? Tutaj da się w jakikolwiek sposób spowodować, by ze złącza popłynął dźwięk?

Faktycznie, na samym początku o tym pisałeś.

:arrow: Czy masz możliwość odpięcia złącza, którym podłączony jest przedni panel?

:arrow: Jaka karta ustawiona jest jako domyślna w aplecie Dźwięki w Panelu sterowania?

:arrow: Głośniki sprawdzałeś na innym urządzeniu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Z przedniego złącza płynie dźwięk, ale tak samo głośniki trzeszczą jak z tyłu.

  • Niestety, nie mam pojęcia.

  • Realtek HD Audio Output

  • Tak, sprawdzałem, działają bez zarzutu.

Hej,

Ale próbowałeś też innych ustawień - tzn. zmieniałeś konfigurację poszczególnych złącz, tak jak pisałem o tych na tylnym panelu.

Po rozebraniu obudowy odłączenie kabelków z przedniego panelu nie powinna stanowić żadnego problemu.

Czyli poprawnie.

Wychodzi więc na to, że możemy mieć do czynienia z problemem sprzętowym. Może więc warto ściągnąć i uruchomić jakąś nowszą dystrybucje LiveCD Linux’a, by sprawdzić, czy w takim środowisku karta dźwiękowa działa poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus