Brak dźwięku w Ubuntu 9.04

Witam. Zainstalowałem dzisiaj Ubuntu 9.04, system fajny, byłby bardzo fajny gdyby był dźwięk ( ja jestem początkujący w świecie Dystrybucji Linux - więc proszę o wyrozumiałość ), do rzeczy: posiadam kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy 5.1 i nie mam pojęcia co mam zrobić aby był dźwięk ( wystarczy mi 2.1 ). W ustawieniach “dźwięki” są opcje do wybierania jakiejś karty oraz przetestowanie, na wielu z nich jest cisza a na dwóch pozycjach jest długi ciąg jakiegoś “sygnału”. Dodam jeszcze, że podczas uruchamiania Ubuntu i gdzie jest wybór użytkownika i podania hasła słychać dźwięk ( coś tak jak by podwójny sygnał ) a po za logowaniu jest jedna wielka cisza. Na forum Ubuntu przeczytałem aby zainstalować Alsy, więc ściągnąłem te 3 pliki rozpakowałem do katalogu takiego jaki był podany ( home/nazwa użytkownika/alsa/ ) no i mam problem, że podobno ma się jeszcze jakieś polecenia wpisywać ale nie wiem gdzie te polecenia mam wpisywać. Bo nie mam bladego pojęcia jak zainstalować te 3 pliki. Po otworzeniu jednego z nich i kliknięciu Install wyskakuje okno z jakimś tekstem. Prosiłbym jak by ktoś mnie naprowadził krok po kroku co i jak mam zrobić ( bo jestem zielony ) ewentualnie może być link, ale aby pisało zrozumiale dla początkującego. Bo mam zamiar całkowicie zrezygnować z Windowsa. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Polecenia wpisujesz w w terminalu. ppm na menadżer plików i otwórz tutaj terminal, ew. na pulpicie mozesz otworzyc ppm->terminal. ppm to prawy przycisk myszy :slight_smile:

SyntaxError, to o czym piszesz nie jest domyślnie zainstalowane w Ubuntu, ta wtyczka do Nautilusa znajduje się w paczce nautilus-open-terminal (albo jakoś tak).

Odnośnie do tematu:

Polecenie wpisuje się w terminalu. W Ubuntu dostępny pod Programy → Akcesoria → Terminal. Możesz też uruchomić porzez (domyślny srkót) Alt+F2 i wpisać “gnome-terminal”. Co do ALSY to opis kopmilacji/instalacji i inne przydatne informacje znajdziesz w pliku tekstowym INSTALL (o którym wspomniałeś) oraz powinien być też plik README. Skoro jednak jesteś nowym użytkownikiem GNU/Linux kompilacja ze źródeł może być za trudna (a przynajmniej poradzenie sobie z ewentualnymi błędami).

Podaj na jakich ustawieniach w opcjach dźwięki masz te ciągłe sygnały.

A ja zapytam czy tzw. oryginał czy polski miks bo jak ten pierwszy to dźwięk będzie na .ogg bo niema kodeków ,skoro jest dźwięk przy logowaniu to chyba karta jest obsługiwana .Co odtwarzasz ?

Może spróbuj tego - http://www.ubucentrum.net/2009/05/insta … -0915.html

EDIT:

Możesz też zastąpić PulseAudio Alsą - http://www.ubucentrum.net/2009/04/usuwa … u-810.html

Te dwa sygnały dźwiękowe mogą pochodzić z systemowych głośniczków(brzęczyk)? Nie wspominałeś nic, że masz te problemy z Ubuntu na laptopie, więc pewnie taki wbudowany głośniczek masz.

Przed instalacją dźwięk Ci działał?

Wszystkim dziękuję z podpowiedzi. Problem już rozwiązałem (tzn. poszedłem na łatwiznę ), otóż: mam kartę muzyczną na PCI oraz zintegrowaną na płycie głównej więc puki co, to kartę na jakiś czas wyciągnąłem. Bo teraz to tylko chcę poznawać ten system i muszę przyznać, że niektórych komentarze na różnych forach na temat Linux nie mają miejsca: piszą że trudny system ( ja tego nie zauważyłem - banalna obsługa, dla mnie nie różniąca się od windy), że ponoć nie można znaleźć sterowników - a u mnie wszystko chodzi. Więc ja jako początkujący jestem bardzo zadowolony z Ubuntu i na pewno będę z niego więcej korzystał niż z windy 7 ( co uważam za również dobry system, no ale Ubuntu darmowe a winda niestety nie i to jest duży plus ). Pozdrawiam