Brak dźwięku w VISTA Home Premium 64 / Realtek ALC888 HD

Witam,

mam poważny problem z dźwiękiem w komputerze, na windowsie xp sterowniki od producenta śmigają bez problemów, natomiast po zainstalowaniu ich na vista home premium 64 nie mam dziwęku mimo to że system wykrywa że wszystko ok spoko zainstalowane.

NA PŁYCIE NAPISANE JEST ŻE STEROWNIKI SĄ POD VISTE I XP

Płyta główna:

MSI 770-C45 s.AM3

AMD 770 + AMD SB710

Karta dźwiękowa:

Realtek ALC888 HD Audio codec

Próbowałem wszystkiego na swoje możliwości i nadal nic… producent mówi że na viscie powinno wszystko śmigać bez problemowo.

Hej,

Tyle że Realtek ALC 888 to nie to samo , co karta w standardzie AC’97. Może więc instalujesz do niej złe sterowniki - spróbuj tych - oczywiście przeznaczonych dla systemu Vista. Oczywiście przed instalacją sam odinstaluj poprzednie sterowniki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety próbowałem tych sterowników i nadal nic. Po załadowaniu XP dźwięk jest, tylko na viscie nie ma.

beni_tabernes , nie krzycz. Proszę poprawić tytuł tematu. Nie cytuj w całości postów na które odpowiadasz. Przeczytaj regulamin.

Zainstalowałeś sterowniki chipsetu?

http://www.msi-polska.pl/index.php?func=driverfile&dno=2427&i=0

Jeśli nie to zainstaluj, to pierwsza rzecz jaką powinieneś zrobić. Sterownik dźwięku do integry na Twojej płycie:

http://www.msi-polska.pl/index.php?func=driverfile&dno=2423&i=0

Ok dzięki za pomoc wszystko działa jak należy.

Proszę o zamknięcie tematu.

Hej,

Super. Cieszymy się, że jest już ok. Wychodzi na to, że brak było sterowników do chipsetu płyty głównej. Trochę to dziwne, bo przy ich braku system w ogóle nie powinien wykryć zintegrowanego kodeka dźwiękowego, a przecież przy instalacji sterowników system nie raczył takim komunikatem… Widocznie wiele zależy od tego, jak i czy zmienione są sterowniki przez producenta sprzętu, w tym wypadku MSI. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na to wygląda, i dlatego warto instalować sterowniki bezpośrednio od producenta danego sprzętu.

witam a czy przy viscie ultimate trzeba instalować realteka alc888,czy jest to zbedne.

Hej,

Na dobrą sprawę w każdym systemie Windows lepsze rezultaty uzyskamy, jeśli zainstalujemy sterowniki przygotowane przez producenta sprzętu - dzięki temu zyskujemy dodatkową funkcjonalność i zdecydowanie lepsze działanie. Natomiast sterowniki zbudowane w system zapewniają zwykle jedynie podstawową funkcjonalność - brak ustawień, paneli, etc.

Pozdrawiam,

Dimatheus