Brak Dźwięku w win 7 64bit

Witam, do tej pory nie miałem okazji działać na win 7. po zainstalowaniu systemu w wersji 64 bitowej sterowniki takie jak audio zainstalowały się automatycznie… myślałem ze tak ma być ale okazało się że np głos w grach typu skyrim był ok ale po jakimś czasie słuchania np muzyki w winampie dzwięki były odtwarzane ciszej aż do odpalenia ponownie komputera. na komunikatorach typu skype nie było słychać rozmówcy więc postanowiłem wgrac sterowniki audio które działały mi zawsze na xp… niestety niby zostało wszystko wgrane poprawnie ale nei ma już w ogóle dźwięków a w winampie pokazuje się komunikat o direct sound. postanowiłem pobrac ze strony producenta dla pewnosci sterowniki pod właśnie win 7 64 i dalej jest to samo nic sie nie zmieniło…

Sterowniki XP masz zapewne 32 bitowe, nie będą działać wogóle, albo powodować same problemy.

Na wstępie przyjacielu zanim zaczniesz instalować nowe sterowniki polecam definitywną ich czystkę, na przykład za pomocą programu Driver Sweeper, dostępnego pod tym linkiem: http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Sweeper,Program,Windows,33842.html

sterowniki wyczyszczone programami instalowane nawet stery z driver booster… usuwane instalowane sterowniki z dołączonej płytki… odinstalowane zainstalowane ze strony producenta i oczywiście te kompatybilne pod win7 64 bit. sprawdzony rejestr wyczyszczony… najgorsze jest to że jak usune stery win 7 powinien zainstalowac jak na pcozątku stery własne przy których moze nei działał zawsze dźwięk ale coś tam było… teraz nawet to nei działa płyta główna Gigabyte EP31-DS3L

Może siadła zintegrowana karta dźwiękowa? W biosie nie jest wyłączona czasami karta dźwiękowa?

 

Ten sterownik jest do Twojej dźwiękówki

 

http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mb_driver_audio_realtek_azalia.exe

Przecież gdyby była wyłączona w biosie nie było by jej widać :stuck_out_tongue: ale i tka sprawdziłem to wczesniej. Mam te stery. Działała może nie całkowicie ale np muza w winampie grach systemowe dźwięki były ale się przyciszały po chwili i np na skype nei było słychac rozmówcy itp zainstalowałem stery(na bank dobre i to rózne wersje) i już nie działa wcale pisze brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio. i nawet jak odinstaluje(oczywiście w poprawny sposób) i windowsowe sie wklepią tak jak było to na początku to też nei działa… Uzytkownik forum o nicku “Tosiekbu” przez teamviewer pomagał mi to rozwiązac lae wyczerpały nam się pomysły. używalismy nawet zamiennych sterów… log z combo fixa… rózne skany… ostatnio mam tez problem że jakby wyłączy mi karte gaficzną wentylatory wszystko działa przycisk reset nie a na mnonitorze nic nie ma. jakby ktoś odłączył kabel musze wyłączyć listwe żeby go uruchomić… może to właśnie wychodzi na to ze coś z płytą.

Przerabiałem kiedyś podobny problem. Kilka godzin grzebania w systemie cuda wianki dopiero format pomógł.

Problem ustapił po formacie, ale mma problem teraz z usb muszę do wszystkiego szukac sterów np w necie gdzie wszystkie z tych urządzen instalowały się na wszystkich systemach automatycznie i wystepuje coś takiego w menedżerze urządzeń : http://jan.imghost.us/1IaJ.png

Prawoklik na tym urządzeniu -> Właściwości -> szczegóły -> identyfikator sprzętu i daj screena.

już tego nie ma, system jest nowy nie zaśmiecony przetestowany programami… ogółem jest problem z tymi sterami co bym nie podłączył albo nie działa do końca dobrze albo się nie chce zainstalować lub jak np mam podłaczony tel pod usb to drukarka nie działa dopiero jak odłącze kabel od telefonu wystartuje drukowanie…