Brak dźwięku w win7 przy podłączeniu słuchawek

Witam,

Problem polega na tym iż, gdy podłącze słuchawki do laptopa włącze np odtwarzacz filmów, muzyki świetnie słychać wszystko, a gdy już chce na skypie porozmawiać nie słusze drugiej osoby. W cs-ie nie słysze tak samo jak ktoś coś mówi, nawet odgłosu strzału własnej broni, na yt dziwny dzwięk, w l4dead2 tak samo nie słysze graczy itp.

           Sterowniki mam aktualne, sprawdzałem. Nie mam nic wyciszonego. Problem nastąpił od tak… Dziś mam kilka h później już nie mam i tak już jest cały czas od kilku dni…

 

Parametry sprzętu:

  • Windows 7 Home Premium

  • procesor Intel Core i3-2350M 2,30 GHz

  • 8gb RAM

  • grafika AMD Radeon HD 7670M

  • karta dźwiękowa Realtek High Definition Audio

  • laptop toshiba Satellite L850-11D

 

54d544d33232b334med.jpg

Próbowałeś zainstalować na nowo sterowniki? Odinstaluj i zainstaluj ponownie. Spróbuj też może starszej wersji sterowników, polecam wersję 2.30.

Sicret’s , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Nie nie próbowałem. Już się biorę za to :wink: Usnęło mi się zaraz eh… Robiłem i nic;/ A 2.30 nie ma na win 7 nigdzie eh;c

 

 

Wydaje mi się , że temat jest krótki i odpowiedni. Mam problem z dźwiękiem, mam dwa zdania napisać w temacie ? Nie rozumiem…

___________________________________________________________________________________________

I teraz jest jak najbardziej OK.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bardzo proszę o zamknięcię tematu widzę nie zbyt duże zainteresowanie. Problem dalej występuje niestety;c  i nie wiem co zrobić. Raz nawet dźwięk był w tym samym momencie ze słuchawek jak i głośników laptopa.

Hej,

Na pokazanym przez Ciebie screenie zaznacz pozycję Głośniki i kliknij Właściwości - pokaż na screenie ustawienia wszystkich zakładek.

Czy problem występuje tylko i wyłącznie na słuchawkach? W przypadku głośników laptopa wszystkie dźwięki są słyszalne?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko na słuchawkach. Głośniki w laptopie działają bez zarzutu.

 

http://zapodaj.net/a40594c1e741d.jpg.html

http://zapodaj.net/d31e6022b2e92.jpg.html 

Hej,

Generalnie w ustawieniach wszystko jest ok. Możesz na próbę wyłączyć SRS Wzmocnienie dźwięku , choć przypuszczam, że nic to nie da.

Czy próbowałeś sprawdzać działanie innych słuchawek? Może te mają gdzieś przebicie na kablu i tworzy się dodatkowy surround, bądź dźwięk w ogóle milknie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest to problem sterownika karty dźwiękowej. Najlepiej wejdź na stronę producenta komputera przeczytaj jaką masz kartę dźwiękową w komputerze, a nastepnie ze strony producenta karty pobierz prawidłowy sterowonik.

Zainstaluj i zobacz we właściwościach komputera, przy karcie dźwiękowej zmienił się sterownik.

 

Jest to rozwiązanie już sprawdzone nie raz przeze mnie na różnych laptopach i dość często spotykane.

Wybaczcie ale mialem ostatnio problem z dostępem. Sprawdzane było na 5 różnych rodzajach słuchawek i ciagle to samo.

 

 

Juz biorę się za to , sterowniki aktualizowalem i odinstalowywałem i tak w kółko być może masz racje i ciągle pobiera zły/uszkodzony sterownik.

Najlepsze jest to ze dzwiek konfiguracji głosnika jest okey ale już kazdy inny dzwięk zniekształcony.

 

Pobrałem nowszą wersje Realtek High Definition Audio i dalej to samo;c

Tu nie ma dokładnie o karcie dźwiękowej informacji;/

http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-l850-11d/

Hej,

Jasne zatem, że problemem nie są słuchawki.

Według informacji w sieci laptop posiada kartę dźwiękową Realtek HD.

Czy w laptopie masz więcej wyjść/wyjść audio jackowych? Jeśli tak, to czy próbowałeś podłączyć słuchawki do innego z portów?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jako, że sam miałem problem z Realtkiem (sterowniki na ich oficjalnej stronie powodują u mnie wiele problemów), używam tych:

* wersja pod systemy 32-bitowe: http://filehippo.com/pl/download_realtek_high_definition_audio_vista/

* wersja pod systemy 64-bitowe: http://filehippo.com/pl/download_realtek_high_definition_audio_vista_64/

 

Myślę, że te sterowniki powinny rozwiązać Twój problem.

 

Nie wiem co jest już , bo i te sterowniki nic nie dają ;c dalej mam zniekształcony dźwięk ;c Nic z tego nie rozumiem…

 

 

Mam tylko wejście jedno na słuchawki i jedno na mikrofon.

Hej,

  • Problemem może być też uszkodzone gniazdo w laptopie. Czy dociskając mocniej jack’a do złącza, dźwięk jakkolwiek się zmienia?
  • Co się dzieje, gdy podłączysz słuchawki do złącz mikrofonowego? Pojawia się w systemie jakiś komunikat z prośbą o zidentyfikowanie nowo podłączonego sprzętu?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Dźwięk się nic nie zmienia dalej zniekształcony. Przy jednych słuchawkach nawet jednoczesnie słychać dźwięk zniekształcony w słuchawkach i normalny z głośników laptopa. Jak podłącze tam słuchawki , nic nie wyskakuje, żaden komunikat;/

Właśnie też myślałem, że jest to uszkodzenie meczaniczne, no ale miałem nadzieję, że mi się zdaję. W sumie nic nie robiłem w sensie nie eksploatowałem jakoś, że tak to nazwę nieszcząc … podłączyłem miałem dźwięk . Poszedłem coś zjeść , znów podłączyłem i już tak zostało;/

Hej,

Niestety wszystko wskazuje na to, że gniazdo jest uszkodzone. By jednoznacznie to potwierdzić, można komputer uruchomić z jakiejś dystrybucji LiveCD Linuxa i wtedy sprawdzić działanie dźwięku. Jeśli będzie podobnie, mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętowym.

A przypadkiem nie odpadło coś ze złącza któregoś ze słuchawek?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbuje jeszcze tego co pisałeś, nic nie odpadło, kuzyn ma bliźniaczy laptop na studiach i u mnie nie działa a u niego śmigają słuchawkki

Hej,

Ale jeśli uszkodzenie jest mechaniczne, to podobieństwo o niczym nie świadczy. Czas więc na testy z użyciem systemu LiveCD.

Pozdrawiam,

Dimatheus

no to sprawdź słuchawki manipulując wtykiem jack w gnieździe laptopa - słuchawki telefonu często tego wymagają bo samo ich wsunięcie do oporu nie wiedzieć czemu daje tylko jeden kanał dźwięku… ja tak mam przy filmach - muszę wtyk wysunąć i obrócić o kilkadziesiąt sopni dookoła.

Weekend na wyjeździe, nic nie daje krecenie ani nic.;c sprawdze LiveCD