Brak dzwieku w windows 7 professional

Witam! :slight_smile:

Ostatnio zmieniłem system na windows 7 professional, niby wszystko działa i gra, ale BRAKUJE DZWIEKU, tz. nie słychać go ani prze słuchawki ani przez głośniki… proszę o pomoc…moze to jakiś sterownik albo coś. :slight_smile: Tylko ze windows sprawdzał i wg. niego wszystkie sterowniki są zgodne… Ale może wy cos poradzicie :slight_smile: Jeszcze raz proszę o pomoc :wink:

karta dzwiekowa: VIA VT8237A/8251 High Definition Audio Controller

Typ procesora: DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133)

asfh.th.png

przejrzyj w windowsie:

Menadżer urządzeń , a ściślej zakładkę: Urządzenia systemowe jak coś jest zainstalowane że brak to doinstaluj wybierając prawym ‘aktualizuj oprogramowanie sterownika’

jeśli tam wszystko ok to przejrzyj ‘kontrolery dźwięku’ lub ‘inne urządzenia’

Pisze tam ze wszystko jest zgodne i działa poprawnie

nfz.th.png

Urządzenia systemowe przejrzałeś?? na liście po ikonkach patrz może są jakieś ikonki które wykazują że z czymś jest coś nie tak?

sprawdz czy kabelek od głośników się nie poluzował

Kabelek od głośników podpięty poprawnie :stuck_out_tongue:

Pozatym jak by kabelek był poluzowany to by przynajmniej przez słuchawki było słychac dzwiek …

A urządzenia systemowe przejrzałem i tam tez jest wszystko ok

Dodane 13.04.2011 (Śr) 14:40

Jakieś inne sugestie??

Windows 7 ale jakie bit?

Zobacz/zainstaluj :

  1. Chipset.

instalacja - kliknij aby powiększyć :

instalacjasetup.th.jpg

Uruchom ponownie komputer.

  1. Sterowniki audio.

Są w Zip-ie, wypakuj, zainstaluj, uruchom ponownie komputer…

Zainstalowałeś odpowiednie kodeki :?:

Hej,

:arrow: Ewentualnie sprawdź, które urządzenie audio jest urządzeniem domyślnym. Jeśli w systemie obecna jest karta graficzna wspierająca HDMI dźwięk może zostać ustawiony na domyślne odtwarzania właśnie przez HDMI.

:arrow: Spójrz do apletu Dźwięk w panelu sterowania, zobacz konfigurację głośników oraz poziomy głośności.

:arrow: Upewnij się, że w panelu dźwiękowym - jeśli takowy jest zainstalowany - nie została aktywowana opcja wyjścia cyfrowego dźwięku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Posprawdzałem wszystko i nie ma niczego co mogło by powodować utratę dżwięku… Może to wina sterowników (choć windows “mowi” że wszystkie są aktualne… Poradzicie jakie sterowniki powinny być do tej karty dzwiekowej i reszty??? (opis karty na początku postu) :slight_smile:

  1. Masz dźwięki systemowe podczas włączania i wyłączania komputera ?

  • jeżeli masz kartę graficzną z wbudowanym układem HDMI Audio to odinstaluj sterowniki do karty graficznej,

przeczyść komputer np. za pomocą programu CCleaner , zainstaluj ponownie te same sterowniki ale podczas instalacji

odchacz/nie instaluj HDMI Audio etc.

Nic nie odpowiedziałeś na moje pytania - muszę czarować ?

Nie, dzwieków systemowych tez nie mam.

Dodane 14.04.2011 (Cz) 9:01

Sorry, że nie odpowiedziałem, ale miałem jakąs utratę połączenia z internetem i dopiero od dziś rana mi działa, a windows 7 professional 64bit

Hej,

Zainstalowałeś sterowniki, o których pisał XMan? Jak teraz prezentuje się karta dźwiękowa w aplecie Dźwięki Panelu sterowania?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Po zainstalowaniu tych sterowników nic się nie zmieniło… :frowning:

Wszystko jest tak jak przed ich zainstalowaniem

Hej,

Niedobrze…

:arrow: Spróbuj uruchomić komputer z jakiejkolwiek płyty z systemem LiveCD - na przykład z Ubuntu LiveCD. Czy w tym systemie będzie obecny dźwięk?

Pozdrawiam,

Dimatheus