Brak dzwięku wideo w Sony Vegas Pro 10

Witam. Mam taki problem, otóż kupiłam nową kamerę “Toshiba Camileo S20”. Dużo czytałam na ten temat w internecie, ale nie znalazłam rozwiązania.

Mam Sony Vegasa pro 10. Gdy wrzucam wideo do vegasa, nagrane tą właśnie kamerą, to na osi czasu jest samo wideo. Nie ma dźwięku.

Kamera nagrywa w formacie avi. Wczesniej miałem problem z otworzeniem wideo w tym programie ale pobrałem odpowiednie kodek.

Kodeki które mam na komputerze:

  • K-lite Codec Pack

  • DivX H.264 decoder

  • ffdshow

i nadal nic. Proszę o pomoc, bardzo często montuje filmy i tylko ten program mi odpowiada. Jest opcja konwertowania plików , ale jest to duzo roboty poniewaz czesto przerabiam po kilka filmików na raz. Skonwertowanie jednego filmu z kamery trwa około 20 minut więc nie ma sensu konwercja wideo.

Z góry dziękuję.

Rozszerzenie .avi nic nie mówi. Podaj czym są zakodowane strumienie video/audio w tym pliku .avi. Do tego celu służy m.in. program:

http://www.dobreprogramy.pl/MediaInfo,P … 13099.html

AUDIO: CODEC/ 0x00ff (AAC)

Info / 48000Hz 128 kb/s tot (2 chnls)

Video: CODEC / H.264

Name/ H.264/MPEG-4 AVC

Uster data/metadata

[iCRD] 2009-01-06

[iCRT] 23:03:21

[iCMT]

Conteriner

File Length Correct

OpenDML (AVI v2.0)

Video: 3.51 MB (96.09%)

Audio: 110 KB (2.95%)

AVI Overhead: 36.2 KB (0.97%)

Wszystko ładnie na zielono. Codec are installed pisze, wszystko powinno działać. Mimo to w vegasie nadal są mega duze lagi przy montowaniu i na dodatek nie ma głosu video ;//.

W ustawieniach renderu zaznacz żeby zapisywana była ścieżka audio, standardowo przy zapisie do MPEG-1, MPEG-2 jest wyłączona.

Chodzi o to że gdy przenoszę na oś czasu film z tej kamery to jest ścieżka filmowa, ale nie ma dzwiękowej. Tak jakby w ogóle nie było dzwięku w filmie. Dzwięk jest na pewno , ponieważ jak otwieram film w jakimkolwiek programie to wszystko ładnie śmiga. Vegas go nie czyta.

Dodane 16.08.2013 (Pt) 16:50

Wiec wie ktoś co jest przyczyną?