Brak Dźwięku win7


(wojtek1150) #1

Witam, mam problem z zainstalowaniem sterowników karty dźwiękowej. Screen wyjaśni.

Płyta Główna: Asus P5VD2-MX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Karta dźwiękowa: VIA VT8237A High Definition Audio Controller

Jak kliknę to po 10 sek muszę znowu.... Instaluje ac 97 do hd audio bo takie instalowałem wcześniej na XP. Ściągałem też:

6303_Vista_PG537

Vista_Win7_R253_x86

3DSoundBack_Beta0.1

HDMI_R249

Próbowałem też w wierszu polecenia:

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

oraz

bcdedit.exe -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS

Nie działa. Znalazłem sposób ale na 64... http://www.vista.pl/porady/574_jak_zain ... a_64_.html

Ściągnąłem program na 32 ale też nie działa.

Klikałem parę razy na to, doszło do końca, uruchomiło się ponownie, ale nie zainstalowało się oprogramowanie, nie ma też dźwięku dalej... w program files tylko jest, ale nie odpala się.

Proszę o szybką pomoc.


(Piotrkijak) #2

Wywal te sterowniki przez programy i funkcje i zainstaluj przez menedżer urządzeń. Ja też tak miałem, że non stop wywalało mi ten komunikat co Tobie i instalacja przez menedżera urządzeń pomogła. Ewentualnie możesz pobrać sterowniki z Windows Update. Co prawda nie będzie to najnowsza wersja, ale w końcu lepiej mieć starszą wersję, niż w ogóle i nie mieć dźwięku...


(Pablo79) #3

To we Właściwości-setup wejdź w zakładkę Zgodność i ustaw tryb zgodności z systemem Windows Vista Service Pack2, lub Windows XP Service Pack 3.

Ja u siebie instalowałem sterowniki od dźwięku te z Visty, i ustawiłem tryb zgodności Windows Vista Service Pack 2 i pomogło, zadziałało. Więc i ty pokombinuj z tym, być może się uda.


(wojtek1150) #4

Pablo79 , Uruchomiłem w trybie zgodności z vistą (sterownik do visty) i dalej ten problem z weryfikacją.

Piotr92 , Przez Windows Update próbowałem i nie działa, przez menadżer urządzeń albo nie wiem jak i coś źle robię, albo się nie da, bo nie znajduje sterowników w folderze, który mu wskazałem.

-- Dodane 21.11.2010 (N) 13:33 --

Jeśli to coś pomoże w rozwiązaniu problemu, to instalowałem te sterowniki, co są podane http://windows7forum.pl/sterowniki-real ... 10801.html <- tu, zainstalowały się, komputer uruchomił się ponownie, ale jak wchodzę w dodaj/usuń programy to oprogramowanie nie ma rozmiaru.


(Pablo79) #5

U mnie też Realtek High Definition Audio Driver nie ma podanego rozmiaru w dodaj/usuń programy.


(wojtek1150) #6

To ja już nie wiem. W windows xp działa, instalowałem sterownik, nie było problemu. Na windows 7 samo zainstalowało, ale nie działa... Jak ja instaluje to nie tworzy się program, normalnie powinien mi się sound max zainstalować przy tym, ale tak nie jest. we wszystkich programach w menu nie tworzy się żaden program, w program files mam 2 foldery, ale w żadnym nie mogę uruchomić programu, jakby się w ogóle nie zainstalował... Myślałem, że może to wina biosu, ale gdyby tak to na xp też nie byłoby dźwięku.

-- Dodane 21.11.2010 (N) 17:25 --

Wszelkie informacje informacje, tu: http://www.uno.pl/t_18068/p5vd2-mx/ co do rzeczy zintegrowanych, wszystko tam jest.

-- Dodane 21.11.2010 (N) 17:49 --

Problem rozwiązany!! :smiley: :smiley: =D> Po wielu godzinach szukania na polskich, rosyjskich, niemieckich a ostatecznie japońskich i chińskich stronach znalazłem sterownik dla mojej karty dźwiękowej na windows 7. Dostępny tutaj: http://rapidshare.com/files/432256273/A ... 0_Win7.zip

Dziękuje za wszelka pomoc w rozwiązaniu problemu.