Brak dźwięku windows 7

(Konrad Kulak 95) #1

Witam!

Miałem format komputera, wcześniej na xp działało wszystko dobrze, włączam pierwszy raz z zainstalowaną 7 i nie ma dźwięku. Instalowałem różne sterowniki, nic nie pomogło, sprawdzałem w menadżerze urządzeń czy wszytko działa, w liście kontrolerów występują dwie opcję Realtek High Definition Audio i urządzenie zgodne zgodne ze standardem High Definition Audio. Klikałem w oba i według tego sterowniki są aktualne i wszystko działa poprawnie. Głośniki działają sprawdzałem oraz są dobrze podłączone. Mam windowsa 7 64 bity. Proszę o pomoc, co mam zrobić?

(rgabrysiak) #2

Cześć

Jeżeli masz komputer stacjonarny podaj jaką masz płytę główną, jeżeli masz laptop podaj jego model.

Sterowniki do chipsetu zainstalowane?

Dzwięk nie jest wyciszony?

(Konrad Kulak 95) #3

Komputer stacjonarny

płyta główna Gigabyte GA-G31M-S2L, G31 uATX

dźwięk nie jest wyciszony

Szczerze nie mam pojecia co to jest chipset? gdzie sprawdzić czy są zainstalowane jego sterowniki?

(rgabrysiak) #4

Cześć

Zainstaluj sterowniki ze strony producenta płyty głównej:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb ... /download/

W następującej kolejności:

• [*:3jtaea41]Chipset,

Jeżeli posiadasz tylko zintegrowaną kartę graficzną zainstaluj również sterowniki oznaczone jako VGA.

(Konrad Kulak 95) #5

mam kartę Radeon HD4650 EAH4650 nie wiem czy jest zintegrowana

(deFco247) #6

To nie jest karta zintegrowana.

(Konrad Kulak 95) #7

zainatlowałem chipset i dźwięk już działa:) instalować audio i lan w takim wypadku? Dziękuje za pomoc

(rgabrysiak) #8

Cześć

Osobiście zainstalowałbym sterowniki do audio i lan mimo iż dzwięk już działa.

Sterowniki do karty graficznej pobierz ze strony AMD/ATI:

http://support.amd.com/us/psearch/Pages ... =&items=20

(Konrad Kulak 95) #9

Witam ponownie, ostatnio wyjeżdżałem i zabierałem zer sobą głośniki, wracam podłączam głośniki i znów nie ma dźwięku, zainstalowałem chipset, audio, lan i nadal nie ma dźwięku. Ma ktoś pomysł jak temu teraz zaradzić?

(CarpeDi3m) #10

Jakie masz głośniki 5.1 ?

(Konrad Kulak 95) #11

nie, zwykłe dwa małe głośniki creativa

(CarpeDi3m) #12

Żeby podłączyć masz jeden zielony kabelek?

(Konrad Kulak 95) #13

tak zielona wtyczka, podłaczam do dobrego gniazdka. Głośniki są dobre bo jak podłaczam do ipoda czy telefonu to działa.

(CarpeDi3m) #14

Windows 7 Home Premium x86 ?

(Konrad Kulak 95) #15

7 64 bity