Brak dzwięku windows xp proffesional sp2

Spory czas temu kupowałem komputer, dostałem płytę od gigabyte ze sterownikami, miedzy innymi audio: UAA Bus driver for High Definition Audio i realteka. Około 2tygodnie temu mialem problem z komputerem i musialem na nowo stawiac system (a raczej znajomy…) zainstalował on sys windows XP proffesional z service packiem 2 i tu zaczyna się problem. Sterownik UAA od microsoftu jest kompatybilny z sp1 (a nie 2), nie mam sterowników do tego wiec próbowałem w internecie ale po instalacji ponoć kompatybilnego z sp2 dalej było to samo (może złe sterowniki zainstalowałem). Robiłem test everestem i nawet nie chce pokazać mi danych o karcie dźwiękowej, która jest na pewno dobra, tak samo jak płyta główna.

Przy probie odpalenia winampa wyskakuje następujący błąd:

61965562.jpg

Może ktoś coś poradzi? :?: Z góry dziękuje za pomoc.

Zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset :?:

/ instaluje się w pierwszej kolejności /.

  1. Zainstaluj Microsoft UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver (Full Multi-language version )

5.10.0.5010 - 29.9 Mb / Audio / :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … s3_1x.html

Jest w Zip-ie i po wypakowaniu wchodzimy w MSHDQFE -> Win2K_XP - klikamy dwa razy na ASetup ,

czekamy do pełnej instalacji a następnie restartujemy komputer.

Lub w tym samym folderze wchodzimy do następnego folderu pl - klikamy dwa razy na Install

oraz na kb835221 - restartujemy komputer.

Sprawdż.

  1. Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdż czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

/ masz płytkę ze sterownikami to najpierw włóż ją do napędu CD-DVD /.

  1. Start -> Panel sterowania -> Dżwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos

sprawdż czy masz wybraną kartę dżwiękową.

  1. Zainstaluj DirectX 9.0c : viewtopic.php?f=7&t=213229

Nie będzie działać to musisz koniecznie podać jaką masz płytę główną oraz kartę dżwiękową.