Brak dzwięku windows xp

Witam mam problem ze sterownikami dzwięku zainstalowałem jusz chyba wszystkie możliwe z internetu

mam windowas xp doinstalowałem sp3

komp:

 

Pole    Wartość

Sprawdzałeś sterowniki audio ze strony producenta płyty ?

http://download1.gigabyte.eu/Files/Driver/motherboard_driver_audio_realtek_whql.exe

 

Są w Zip-ie, wypakuj do Nowego folderu, wyszukaj plik  setup , kliknij na niego dwa razy, zainstaluj i uruchom ponownie komputer…

 

ic562_setup.jpg

 

Wcześniej poprzednie sterowniki audio usuń.

Hej,

 

Zainstalowałeś najpierw sterowniki do chipsetu płyty głównej?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Owszem ale to nic nie dało pojawił mi się tylko komunikat jak na górze

Może kodek uszkodzony?

 

Zresetuj jeszcze bios baterią i ustaw ponownie i zapisz Save.

 

Mam kompa stacjonarnego w kompie mam małą plaską okrągłom baterię i chyba mi padła bo po włączeni kompa zawszę muszę ustawiać datę i godzinę

Hej,

 

Czyli ustawienia BIOSu i tak się resetują, bo podejrzewam, że komputer odłączasz na noc od prądu przy pomocy listwy zasilającej, tak? A nie masz przypadkiem problemów także z portami USB?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zgadza się odłanczam ale z USB wszystko w porządku mam modem cały czas podłączony i po włonczeniu działa normalnie

a  jeszcze po włonczeniu  muszę wcisnąć F1,

niezauwarzyłem żeby coś w biosie się resetowało

Hej,

Skoro za każdym razem musisz wprowadzać poprawną datę, to ustawienia BIOSu się restartują. Być może domyślnie dźwiękowa karta zintegrowana jest wyłączona i stąd problem. Sprawdzałeś, czy w BIOSie karta jest włączona?

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

I tak musisz kupić nową baterię.

Kup i sprawdź.

karta w biosie zawsze jest włączona ,ustawiona na auto" sprawdzałem i tę możliwość

Ale co za problem założyć nową baterię, zresetować bios i go ponownie ustawić i zapisać Save?

Hej,

Karta jest albo wyłączona w BIOS’ie - i ustawienie BIOSu nic nie zmienia - albo płyta główna jest uszkodzona. W końcu karty nie widać w menadżerze. Trzeba będzie wymienić baterię na sprawną.

Czy instalacja SP3 powiodła się?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbuj postąpić według instrukcji przedostatni mój post z linka http://forum.dobreprogramy.pl/brak-dźwięku-gigabyte-945-gcm-s2l-xp-sp-3-t453199/

Bateria wymieniona nic się nie zmieniło

Jak sprawdzić czy płyta główna sprawna

z tego co mi się wydaje to sp3 dobrze się zainstalowało

niestety sposub , hirem"  nie działa ale dzięki jestem otwart na sugestie

Uruchom jakiś system z rodziny Linux , Ubuntu tkzwany live cd bez instalowania na dysku twardym czyli z bootować z DVD czy pena. Np. Linux Mint ma już w sobie aplikacje do odtwarzania z kodekami. Do Ubuntu trzeba doinstalowywać kodeki żeby można było odtworzyć film , muzykę o różnych formatach. Zobaczysz wtedy czy dalej będzie problem z dźwiękiem na alternatywnym systemie.

Hej,

Ewentualnie można wykorzystać tryb Mini Windows XP z płyty Hiren’s Boot CD. Poprawność działania dźwięku sprawdzamy analogicznie. Jeśli na takim systemie dźwięk też nie będzie działał, mamy najprawdopodobniej do czynienia z uszkodzeniem sprzętowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus