Brak dźwięku + wyskakujący komunikat

Witam, przychodzę tutaj z prośbą o pomoc, a mianowicie:

Od dobrego miesiąca mam ogromne problemy z dźwiękiem w moim komputerze, ACER AX3950, a mianowicie około miesiąc temu zaczął wyskakiwać mi ten oto komunikat:

Nie znaleziono punktu wejścia procedury SAMCLI.NetLocalGroupGetMembers w bibliotece NETAPI32.dll"

Powyższy komunikat pojawia się przy odpalaniu systemu, oraz przy próbie odpalenia niektórych programów (CCcleaner przykładowo). Również mniej/więcej odkąd pojawia się ten komunikat pojawiły się moje problemy z dźwiękiem. Od około roku dźwięk działał przez kabel audio-audio przy połączeniu z telewizorem. Niestety któregoś dnia nagle dźwięk przestał działać, i od tego momentu działa, jak chce. Próba usuwania sterowników, ich wyłączenia itp itd na nic się zdały, bo dźwięk chodził góra 2 dni. Próbowałem używać słuchawek, głośników ale nie pomaga. Aktualnie sprawa ma się tak, iż raz dźwięk chodzi, innym razem nie chodzi, a jeszcze innym działa gdy tylko połowa jacka jest w porcie, a przy pełnym włożeniu jacka już system głośników nie widzi. Również zdarza się tak że żadne urządzenie audio nie jest podłączone a system niby widzi podłączone głośniki Również kilkakrotnie zdarzyło mi się iż w urządzeniach do odtwarzania system co pół sekundy widział/nie widział głośników. 

W przesłanych grafikach dodaje ssa z Dźwięk/Odtwarzanie. Widać tam 2x Głosniki z czego domyślne to aktualne głośniki, a to drugie to Wtyczka do wewnętrznego złącza ATAPI. 

Aha, nawet kiedy dźwięk chodzi, to co jakieś 30 min znowu przerywa, lub się wyłącza zmuszając mnie do odłączenia jacka, i zmienienia jego wcześniejszego połączenia, czyli np. gdy jack był cały w porcie pochodziło 30 min, przestało działać, i działa tylko gdy jack jest wsunięty do połowy portu, lub na odwrót, lub przestaje chodzić całkowicie na jakiś czas. 

Dodany też ss z everesta. Pomocy!

urzadzenia.thumb.png.9ff19e36ff0b7af8b26everest.thumb.png.99ca091e2d3939d53964d1

 

urzadzenia.png

everest.png

Wygląda, jakby gniazdo jack było uwalone. Czasem kontaktuje, czasem nie. Jak masz możliwość, sprawdź proszę na jakimś LiveCD z distrem linucha (ubuntu, mint). Jak tam się sytuacja powtórzy, to serwis.