Brak dźwięku z komputera w TV pod podłączeniu HDMI

Witam,

jest karta Asus GTS250 1G. Podłączyłem ją dziś do TV LCD przez kabel HDMI. Karta ma osobne wyjście HDMI, więc TV podłączony jest wprost do karty, nie przez

przelotkę DVI-HDMI.

Obraz jest, natomiast dźwięku ni hu hu.

Karta jest połączona cienkim kabelkiem dwużyłowym z płytą główną (gniazdo SPDIF). Mama nadzieje, że dobrze podłączyłem, mimo to robiłem rózne kombinacje.

Płyta główna to BIOSTAR TA870U3+. Gniazdo SPDIF na płycie głównej ma 3 piny: 1-5V+, 2-SPDIF-OUT, 3-Ground.

Kabelek ma dwie żyły więc wpiąłem go na dwa ostatnie piny (2 i 3).

Karta graficzna ma dwa piny, niestety nie są opisane. Wpinałem w dwóch pozycjach i za każdym razem brak dźwięku.

W panelu sterowania NVidii, w pozycji “skonfiguruj cyfowe audio”, w pozycji HDMI jest rozpoznany mój TV. Pozycja DVI zawiera wyszarzony tekst “No audio capable display available”. Wydaje mi się że jest ok, bo nie ma żadnego monitora/TV podłączonego pod DVI (główny monitor jest podłączony pod D-Sub).

Teraz pytanie do Was. Czy wiecie co może być nie tak, że nie ma dźwięku ? Jeśli tak, to prpszę o rady.

Pozdrawiam

Hej,

A w ustawieniach dźwięku w panelu sterowania masz widoczne jakieś urządzenie przekazujące dźwięk cyfrowy? Najczęściej określane jest jako Digital Audio. Jeśli jest takowe urządzenie widoczne, zaznacz je jako domyśle urządzenie odtwarzające i przeprowadź testy jeszcze raz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak mam - Realtek Digital Output.

Robiłem wcześniej testy. Niestety ustawienie tego urządzenia na domyślne nic nie dało.

Dlatego w akcie desperacji napisałem na forum, skończyły się pomysły.

Edit:

Dźwięk działa.

Przyjżałem się dokładnie kablowi, który łączył SPDIF grafiki z płytą.

W kilku miejscach wyglądał jakby był lekko nacięty.

Wziąłem inny kabelek i dźwięk działa.

Mimo to serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam