Brak Dźwięku - z niewyjaśnionych przyczyn

(Naruto20) #1

Witam użytkowników forum. Otóż mój problem dotyczy braku dźwięku w komputerze (jak powyżej w temacie). Najpierw wyjaśnię okoliczności w jakich straciłem dźwięk. Po prostu resetowałem BIOSa wyciągając bateryjkę w celu powrócenia do standardowych zegarów procesora. Po włączeniu komputera dźwięku już nie było (to bardzo dziwne). Postanowiłem zresetować powtórnie BIOSa ale nie pomogło. Komputer wykrywa i urządzenia i kartę dźwiękową, Nie pokazują się żadne problemy. Jak puszczam muzykę (czy coś) wskaźniki dźwięku się ruszają. W BIOSie On Board HD Audio jest ustawione poprawnie, na enable. Sterowniki dźwięku również przeinstalowywałem a dźwięku jak nie było tak nie ma. Proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkich.

Moja płyta główna: ASRock P67 Pro3 - ze zintegrowaną kartą dźwiękową

(gufi4) #2

sprawdź w ustawieniach karty muzycznej czy nie masz włączonego digital output SPDIF jak tak to wyłącz :)może to coś da.

(Naruto20) #3

Miałem wyłączone, niestety :frowning: . Proszę jeszcze o nowe rady :slight_smile:

(ra-v) #4

Jak rozumiem korzystasz ze zintegrowanego dźwięku i że jest to karta 5.1 (3 wyjścia na głośniki, słuchawki, line-in, mic).

Ja bym szukał właśnie w ustawieniach kanałów, powkładał słuchawki we wszystko co się da. Prawdopodobnie dźwięk jest wysyłany gdzie indziej (miałem nawet taką kartę co z Line-In była wstanie zrobić drugie headphones 1 przełącznikiem, więc wszystko jest możliwe).

(Barteek 967) #5

Spróbuj wypalić jakąś dystrybucję live cd np ubuntu i tam sprawdzić czy jest dźwięk.

(Naruto20) #6

Niestety twoja rada ra-v nie pomogła , a szkoda, ale dzięki / Zrobię tak jak piszesz Sarsis.

edit: sprawdziłem w tym Ubuntu i dźwięku w nim również nie ma. :frowning:

(gufi4) #7

a nie poszła ci karta muzyczna przypadkiem ? nie buczy ci w glosnikach ?

(Naruto20) #8

nie buczy, a nawet pisze że karta dźwiękowa działa, chociaż tego nie można być pewnym

(ra-v) #9

Podaj wersję BIOSu jaką masz. Spróbuj zaktualizować. Jeśli tam nie znajdziesz opcji do dźwięku, to jw. napisano, prawdopodobnie karta poszła się paść.