Brak Dźwięku - z niewyjaśnionych przyczyn

Witam użytkowników forum. Otóż mój problem dotyczy braku dźwięku w komputerze (jak powyżej w temacie). Najpierw wyjaśnię okoliczności w jakich straciłem dźwięk. Po prostu resetowałem BIOSa wyciągając bateryjkę w celu powrócenia do standardowych zegarów procesora. Po włączeniu komputera dźwięku już nie było (to bardzo dziwne). Postanowiłem zresetować powtórnie BIOSa ale nie pomogło. Komputer wykrywa i urządzenia i kartę dźwiękową, Nie pokazują się żadne problemy. Jak puszczam muzykę (czy coś) wskaźniki dźwięku się ruszają. W BIOSie On Board HD Audio jest ustawione poprawnie, na enable. Sterowniki dźwięku również przeinstalowywałem a dźwięku jak nie było tak nie ma. Proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkich.

Moja płyta główna: ASRock P67 Pro3 - ze zintegrowaną kartą dźwiękową

sprawdź w ustawieniach karty muzycznej czy nie masz włączonego digital output SPDIF jak tak to wyłącz :)może to coś da.

Miałem wyłączone, niestety :frowning: . Proszę jeszcze o nowe rady :slight_smile:

Jak rozumiem korzystasz ze zintegrowanego dźwięku i że jest to karta 5.1 (3 wyjścia na głośniki, słuchawki, line-in, mic).

Ja bym szukał właśnie w ustawieniach kanałów, powkładał słuchawki we wszystko co się da. Prawdopodobnie dźwięk jest wysyłany gdzie indziej (miałem nawet taką kartę co z Line-In była wstanie zrobić drugie headphones 1 przełącznikiem, więc wszystko jest możliwe).

Spróbuj wypalić jakąś dystrybucję live cd np ubuntu i tam sprawdzić czy jest dźwięk.

Niestety twoja rada ra-v nie pomogła , a szkoda, ale dzięki / Zrobię tak jak piszesz Sarsis.

edit: sprawdziłem w tym Ubuntu i dźwięku w nim również nie ma. :frowning:

a nie poszła ci karta muzyczna przypadkiem ? nie buczy ci w glosnikach ?

nie buczy, a nawet pisze że karta dźwiękowa działa, chociaż tego nie można być pewnym

Podaj wersję BIOSu jaką masz. Spróbuj zaktualizować. Jeśli tam nie znajdziesz opcji do dźwięku, to jw. napisano, prawdopodobnie karta poszła się paść.