Brak dźwięku z tunera tv przy działającym obrazie

Mam nadzieje, że dział dobry-tak więc startuje.

Problem dotyczy braku dźwięku przyodbiorze telewizji w laptopie asus f3sg. Tuner jest wbudowany. Jedyne co podłączam to antenę. Sterowniki do niego to:

YUAN_MC872 TV Tuner driver for WIN XP (który nie chce się wgrać-występuje jakiś błąd)

LiteOn_TVT-1060 TV Tuner driver for WIN XP(ten jest wgrany, wg mnie jak należy.)

Jako sprzęt nazwa jego widnieje: DIB 7700 DTV tuner.

Karta dźwiękowa to : Realtek HD audio. (Nie wiem czy więcej potrzeba pisać)

No i programy na jakich walczyłem to m.in.:ChritsTv, iuVCR 4.17.0.408 no i kilka innych.

Na każdym jest ten sam problem, że ładny obraz ale brak dźwięku. W programie iuVCR device setting ustawione jest na Realtek HD audio input. Nie ma tam możliwości ustawieniu output. No i w każdej innej zakładce takiej możliwości nie ma. Innych sterowników do tunera nie mogę znaleźć, a do karty dźwiękowej instalowałem już trzy różne. W ustawieniach audio nic nie jest wyciszone. Jak próbowałem nagrywać to nagrywało głos z zewnątrz przy normalnym nagrywaniu obrazu.

Na windzie vista wszystko działało jak należy w windows media center. Po wgraniu xp zaczęły się problemy.

Dodam tak dla sprostowania:mogę oglądać film, ale tylko z napisami :smiley:

Mam nadzieje, że uda się któremuś z forumowiczów na podstawie tych informacji rozwiązać problem

mnie to (Realtek HD audio input) wygląda na wejście liniowe z karty dźwiękowej, a przez to raczej bez podłączenia wtyku nie uzyskasz dźwięku, nie masz na tej liście innego urządzenia??? (może się mylę nie walczyłem z tunerami - nie oglądam tv :wink:

No mi się także tak wydaje. Jednak nie można na nic innego ustawić. Jest chyba tylko możliwość typu wyjście liniowe modemu-0 czy coś w tym stylu, ale w każdym bądź razie po zmianie na to poprawa się nie pojawia. Może ktoś by polecił jakiś inny program albo sterownik. No nie mam pojęcia. Na serio każde forum przeleciałem i główny problem co się przewija to brak dźwięku przy nagrywaniu, a nie podczas oglądania. Albo były też motywy, że szumi albo pipczy czy coś w tym stylu. U mnie głucha cisza :?