Brak dźwięku z wieży na laptopie

Witam

tak jak w temacie,kupiłem dziś przejściówkę 2RCA-3,5STR

wejścia z niej (lewe i prawe) podłączam do tylnych wejść (L i R) w wieży a wejście audio z przejściówki podłączam do wejścia słuchawkowego w laptopie , mimo tego na laptopie nie ma dźwięku z wieży.Proszę o pomoc

Bo by korzystać z takiego układu twój laptop musiałby mieć wejście liniowe. Od biedy możesz podłączyć to jako mikrofon jednak nie licz na dobrą jakość.

a jak bym kupił mały jack z dużym jackiem jako jeden przewód?

Co to za wyjścia w wieży? Jak są oznaczone? Dobrze by było jakbyś wrzucił zdjęcie tych złącz i napisał czy masz wejście liniowe w laptopie.

wejścia w wieży oznaczone są jako L i R (lewe i prawe) nad nimi jest napisane “CD” , wejścia liniowego w laptopie nie mam chyba

wieża jakby coś to Schneider midi 2225

To ty w końcu chcesz dźwięk z laptopa w wieży, czy dźwięk z wieży do laptopa. Bo twoje wypowiedzi z tytułem topa wzajemnie wykluczają …

Jak pierwsze podłączasz tak jak masz i w wieży powinna być opcja aux. O ile to wejścia a nie wyjścia na dodatkowe głośniki …

Jeśli to drugie podłącz pod wejście słuchawkowe.

Co jest przy nich jeszcze napisane? Mam nadzieję, że nie podłączasz do wyjść dla głośników. Napisz jaka to wieża chociaż.

Chcę usłyszeć dźwięk z wieży na laptopie:)

Sprawdź czy te gniazda pod które podłączasz nie mają gdzieś oznaczenia aux, lub input. Jeśli tak to nie pod nie masz podłączać. Podłączasz wtedy tak jak byś chciał pod wieżę słuchawki podłączyć.

Co do laptopa musisz podłączyć pod wejście mikrofonowe (o ile nie masz 3gniazd bądź zewnętrznej karty dźwiękowej). Wtedy odpalasz program w którym chcesz nagrać swoją wieżę i działa.

a nie można by spróbować przez przewód z małym jackiem i dużym?

Właśnie moja porada dot. kabla 2x jack. W zależności jaki potrzebujesz do słuchawek do twojej wieży. Drugi wpinasz w mikrofon do swojego lapa.

ok,dzięki:)

Obawiam się, że przez mikrofonowe możne nie działać, ponieważ w komputerach używa się mikrofonów elektretowych. Oprócz masy nie idzie tam prawy i lewy kanał - jeden przewód jest sygnałowy, a drugi zasila mikrofon.

Przeszukaj regulację głośności. Możliwe, że możesz przełączać pomiędzy mikrofonem a wejściem liniowym. Jak byś mógł to wybierasz wejście liniowe i podłączasz tym kablem (2x jack).

Realtek HD Input to wejścia liniowe?

Karty realteka mają możliwość zmiany w sterowniku. To wejście powinno działać.