Brak dźwieku

mam problem może dość banalny ale dokuczliwy

nie mam dźwięku prawdopodobnie został usunięty "mikser do nawigacji " czy coś takiego

sterowniki tylko zostały i nic więcej.

nie iwem jak temu zaradzić i skąd mam wziąść taki program który pozwoli mi słyszać dźwięki

proszę o jakieś wskazówki

Aby działał Ci dźwięk musisz zainstalować sterowniki do swojej karty dźwiękowej. Znajdziesz je na stronie producenta karty dźwiękowej, jeśli jest ona zintegrowana to zobacz na stronie producenta płyty głównej. Spróbuj również poszukać tu. Po ściągnięciu instalujesz je, restartujesz kompa i dźwięk powinien znów chodzić :slight_smile:

Jeżeli osobno instalowałeś mixer do karty dźwiękowej, zainstaluj go po instalacji sterowników dźwięku. Poszukaj wg. nazwy swojego mixera, lub podaj tą nazwę na forum.

Ja proponuję zacząć od rzeczy pozornie prozaicznych:

  • sprawdzić włącznik zasilania w głośnikach;

  • sprawdzić poziom głośności regulatora w głośnikach;

  • sprawdzić czy głośniki są w ogóle wpięte do karty dźwiękowej, jeśli tak to czy do właściwego gniazda;

  • sprawdzić czy głośniki maja zasilanie;

  • sprawdzić czy przypadkiem nie jest wyciszony dzwięk w ustawieniach Windows;

  • sprawdzic stan urzadzeń w Menedżerze Urządzeń - jeśli są jakieś niezainstalowane urządzenia - zainstalować je;

  • jeśli wszystkie urządzenia są zainstalowane a dźwięku wciąż brak - usunąć sterowniki do audio i zainstalowac ponownie;

  • jeśli wciąz brak dźwięku - sprawdzić czy aby na pewno instalujemy prawidłowe sterowniki;

  • dalsze postępowanie to już ekstremum: albo uszkodzone pliki systemowe Windows (reinstalacja) albo karta dźwiękowa (wymiana, dołożenie);

Jeśli coś pominąłęm to mnie poprawcie…

:roll: