Brak dźwięku

Witam! Mam taki problem a mianowicie nie mam dźwięku, przy próbie sprawdzenia głośności (start>programy>akcesoria>rozrywka>regulacja głośności) wyświetla mi się następujący komunikat: Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących… W panelach sterowania/ dzwięk i urządzenia audio wyświetla mi się “brak urządzeń audio”. Co robić?

Karta dźwiękowa Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor

Typ procesora AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+

Mikroukład płyty głównej AMD-760

musisz ściągnąć sterowniki do swojej kart dźwiękowej lub zainstalować je z płyty

A mógłbyś mi podać konkretne sterowniki?

ggabi-14 , nie otrzymałaś/eś płytki ze sterownikami??

Płyta jest ale jak chce zainstalować to pojawia się błąd

Podaj treść tego błędu.

Setup could not detect any Sund Blaster card on your system.

Please ensure that your Sund Blaster hardware isproperly instalated before running this Setup program.

Setup will now exit.

masz złe sterowniki do karty dźwiękowej albo kartę uszkodzoną, jaki masz system, viste czy xp ?

mam xp

Spróbuj te stery: http://kxproject.lugosoft.com/down.php?language=en

Te sterownik mi nie działa. Pojawia się błąd.

Proponuję spróbować je pobrać ze trony producenta. Tylko pamietaj żeby najpierw odinstalować wszystkie poprzednie stery. Tu masz linka do producenta Twojej karty: http://pl.europe.creative.com/support/downloads/

ggabi-14 , spróbuj zainstalować ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane ?

seba86mu , jak instaluje ten sterownik to pojawia się error

Podaj treść tego komunikatu.

ggabi-14 ,

W czy w menadżerze urządzeń widoczne są jakieś pozycje z żółtym pytajnikiem. Jeśli nie ma takowych, a w gałęzi “Kontrolery dźwięku…” też nie jest widoczne żadne urządzenie w stylu “Sound Blaster Live!..” to sprawdź, czy karta oby na pewno dobrze leży w gnieździe PCI - może się wysunęła i dlatego nie jest identyfikowana w systemie - o czym świadczą błędy w czasie instalacji… :slight_smile:

Powodzenia

Dimatheus