Brak dźwięku

(Ggabi 14) #1

Witam! Mam taki problem a mianowicie nie mam dźwięku, przy próbie sprawdzenia głośności (start>programy>akcesoria>rozrywka>regulacja głośności) wyświetla mi się następujący komunikat: Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących..... W panelach sterowania/ dzwięk i urządzenia audio wyświetla mi się "brak urządzeń audio". Co robić?

Karta dźwiękowa Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor

Typ procesora AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+

Mikroukład płyty głównej AMD-760

(Marcinhoch) #2

musisz ściągnąć sterowniki do swojej kart dźwiękowej lub zainstalować je z płyty

(Ggabi 14) #3

A mógłbyś mi podać konkretne sterowniki?

(Olixxx94) #4

ggabi-14 , nie otrzymałaś/eś płytki ze sterownikami??

(Ggabi 14) #5

Płyta jest ale jak chce zainstalować to pojawia się błąd

(Cosik Ktosik) #6

Podaj treść tego błędu.

(Ggabi 14) #7

Setup could not detect any Sund Blaster card on your system.

Please ensure that your Sund Blaster hardware isproperly instalated before running this Setup program.

Setup will now exit.

(Radixxxk) #8

masz złe sterowniki do karty dźwiękowej albo kartę uszkodzoną, jaki masz system, viste czy xp ?

(Ggabi 14) #9

mam xp

(Marcinhoch) #10

Spróbuj te stery: http://kxproject.lugosoft.com/down.php?language=en

(Ggabi 14) #11

Te sterownik mi nie działa. Pojawia się błąd.

(Marcinhoch) #12

Proponuję spróbować je pobrać ze trony producenta. Tylko pamietaj żeby najpierw odinstalować wszystkie poprzednie stery. Tu masz linka do producenta Twojej karty: http://pl.europe.creative.com/support/downloads/

(Seba86mu) #13

ggabi-14 , spróbuj zainstalować ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane ?

(Ggabi 14) #14

seba86mu , jak instaluje ten sterownik to pojawia się error

(Seba86mu) #15

Podaj treść tego komunikatu.

(Dimatheus) #16

ggabi-14 ,

W czy w menadżerze urządzeń widoczne są jakieś pozycje z żółtym pytajnikiem. Jeśli nie ma takowych, a w gałęzi "Kontrolery dźwięku..." też nie jest widoczne żadne urządzenie w stylu "Sound Blaster Live!..." to sprawdź, czy karta oby na pewno dobrze leży w gnieździe PCI - może się wysunęła i dlatego nie jest identyfikowana w systemie - o czym świadczą błędy w czasie instalacji.. :slight_smile:

Powodzenia

Dimatheus