Brak dzwięku

Witam’ chciałabym się poradzić kogoś gdyż tak jestem kobieta i nie znam się na komputerach a więc mój problem wygląda następująco:

ostatnio usunełam przez przypadek w panerze sterowania -> dodaj lub usuń programy plik SoundMAX. Potem okazało się że nie mam dzwięku (nie mam obok zegara takiego głosnika regulującego dzwięk). Próbowałam zainstalować ponownie ale wyskakują mi jakieś błędy że nie mam sterowników. Też jak wchodze w panel sterowania -> Dzwięki i urządzenia audio wszystko jest wyłaczone i przy kazdej opcji pisze brak urządzenia do nagrywania, do odtwarzania oraz do odtwarzania typu MIDI. Szukałam pomocy na forach ale zauwazyłam że potrzebne są takie dane i podaje je tutaj

Nazwa płyty głównej Hewlett-Packard HP d530 SFF(DC578AV)

Mikroukład płyty głównej Intel Springdale-G i865G

karta dźwiękowa Intel 82801EB ICH5 - AC’97 Audio Controller [A-2/A-3

i windowsa mam WindosXP 2002

Mam nadzieje że ktos pomoże mi z tym problemem i prosiłabym o dokładna instrukcje naprawy.

katarzynarak , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Cześć, spróbuj tu:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … 098#113165

pobierz ADI SoundMax AC97 Integrated Digital Audio Driver, zainstaluj i powinno działać, jak to nie pomoże to spróbuj ten drugi plik co jest na tej stronie, jak dale nic z tego to pisz będziemy kombinować.

Problem z dźwiękiem naprawiony