Brak dźwięku

Hej, mam problem z dźwiękiem. A konkretnie - muzyka, filmy (niezależnie od odtwarzacza) nie działają, youtube także. Stało się to ot tak, poprzedniego dnia działało wszystko normalnie, następnego dnia nie.

Laptop to lenovo g580.

 

Od razu zaznaczę, że jeśli chodzi o komputery to jestem kompletnie zielona, więc poproszę o instrukcję postępowania “dla debila/dla blondynki”.

 

Resetowanie nic nie dało, programy są aktualne. 

Piszesz w dziale Windows 7 więc sądze że taki jest system operacyjny na twoim laptopie. Kliknij myszką na ikonę START następnie po prawej na panel sterowania i dalej na menadżer urządzeń. Sprawdź czy przy kontrolery dźwięku i gier jest żółty znak. Jeżeli tak to oznacz, że nie ma sterownika  lub jest uszkodzony.

Jednak najpierw sprawdź czy przypadkiem nie wyciszyłaś dźwięku. Lewym przyciskiem myszy klik na ikonę głośnika (pasek zadań po prawej). Jeżeli jest czerwony znaczek na ikonie głośnika to kliknij i włącz dźwięk.

 

Nic nie jest wyciszone :slight_smile: komputer przeszedł przez ręce informatyków i innych znających się, jednak błąd pozostał. Trzeba bawić się (po ustawieniu smart audio na multi scream) w przełączaniu głośników na słuchawki i odwrotnie w zależności od tego z czego chce się korzystać.