Brak dźwięku

Cześć mam problem z dzwiękiem w moim pc, zainstalowałem najnowsze sterowniki do chipsetu i płyty głównej, słuchawki są wykrywane przez komputer ale nic nie słychać. Słuchawki sprawne na 100%, nic nie wyciszone kable podpięte dobrze.
płyta głowna: z77a-g41
system: win10 64bit

Sprawdź w Menedżerze Urządzeń czy są jakieś błędy sterowników.

sprawdzałem już wszystko “niby działa poprawnie”

niby działa ale nie działa

A jakie masz urządzenia do odtwarzania i czy są włączone pod prawym przyciskiem na głośniczku obok zegarka?
obraz

pro
Tylko te słuchawki mi pokazuje (zaznaczyłem aby pokazywało wyłączone i odłączone urządzenia).

obraz
Czy ten wskaźnik reaguje, gdy włączysz jakikolwiek odtwarzacz?

Tak pokazuje że jest dzwięk ale go nie słychać.

Czy to znaczy, że przed aktualizacją dźwięk był ?

Dziwi mnie fakt, że nie masz Digital Output
obraz

Jesteś pewien, że masz poprawnie zainstalowane sterowniki?

Jeśli tak, usuń urządzenia dźwiękowe z Menedżera Urządzeń i zrób restart komputera.

Płyte kupiłem w tamtym tygodniu i od początku nie mam dzwięku. Sterowniki przeinstalowałem ze strony https://www.msi.com/Motherboard/support/Z77A-G41#down-driver&Win10%2064 w menadżerze urządzeń odinstalowałem te 2 rzeczy co są na screenie i po ponownym włączeniu same się zainstalowały, i dodało się to Digital Display Audio w urządzeniach odtwarzania.!
pro2|690x353

Dalej nie ma dźwięku ?

Sprawdzałeś wszystkie gniazda w tylnym i przednim panelu ?

Masz taki głośniczek obok zegarka? Kliknij na niego prawym i wybierz Menedżer dźwięku.
Co możesz tam ustawić? Są jakieś wyłączone/wyciszone elementy?
obraz

mam troche inna ikone ale pisze menadżer urządzen realtek sprawdzałem pod każdym gniazdem nic nie słychać na 100% nic nie wyciszone ani wyłączone.

Włącz jakikolwiek odtwarzacz lub filmik na YT.
Wybierz to klikając prawym na głośniczku systemowym.
obraz

Wyświetli się coś takiego.
obraz

Czy tu też słupki reagują na dźwięki? Nic nie jest wyciszone?

Może uda Ci się sprawdzić kartę dźwiękową uruchamiając jakikolwiek LinuxLiveCD.

słupki reagują zaraz sciągne jakieś ubuntu i zobacze czy działa i dam znać.

na ubuntu także nie ma dzwięku czy może być do uszkodzenie karty ?

Podłącz inne słuchawki, lub głośniki.

Zdarza się oczywiście, że karta dźwiękowa jest zepsuta, a Windows mimo to instaluje wszystkie sterowniki.
Dziwny jest fakt, że ani przedni ani tylny panel nie przesyła dźwięku.
W Menedżerze Realtek są opcje konfigurowania portów, można je zmieniać.

Podlączałem głośniki oraz słuchawki douszne od telefonu też brak dzwięku, w poniedziałek pożycze od kumpla zewnętrzna karte dźwiękowa na usb to zobacze czy faktycznie to był problem karty.