Brak dźwięku

Niedawno zrobiłem format kompa po formacie zainstalowałem wszystkie sterowniki potrzebne do prawidłowego działania kompa lecz nie słyszę żadnych dźwięków :cry: lecz gdy mówie do mikrofonu to słysze swój głos ale żadnej muzyki itp nie słyszę. Mam karte zintegrowaną moja płyta główna to:

ECS K7VTA3CL, KT333.

Z góry thx za pomoc

Na pewneo wszystko wgrałeś?

A jak masz ustawione w panelu sterowania>>>Dźwięki, mowa i urządzenia audio>>>zmień ustwaiwenia głośnika?

Zobacz prawoklik na Mój komputer>>>Zarządzaj>>>Menedżer urządzeń i po prawej stornie wejdź na nazwę i na samej górze kliknij>>>skanuj w poszukiwaniu… coś jest ze znakiem zapytania?

No zrobiłem wszystko można ustawiac poustawiałem wszystko na full ale i tak dalej nic nie słychać. :frowning:

A i jeszcze jedno pisze że wszystkie sterowniki są zainstalowane

To co pomoże mi ktoś?? :frowning:

A pisze ci w

panelu sterowania=>Dźwięki, mowa i urządzenia audio=>zmień ustwawienia głośnika

np. Realtek AC97 Audio ?

Jest jeszcze Regulacja glosnosci gdzie mozna ustawiac glosnosc

Sprawdz w BIOSIE czy w zakladce Integraded Peripherals funkcja AC97 Audio jest ustawiona na enabled

W BIOSIE jest ustawiona na AUTO a jak klikne zeby co innego wybrac to jest tylko DISABLED :frowning:

a może … :roll:

Start -> Uruchom -> sndvol32 -> Opcje Właściwości -> Odtwarzanie… i masz zaznaczone Głośnośc głowna, Wave, Syntezator SW, Audio CD, Wejście liniowe, Głośnik PC

Wszystko jest na full ale i tak nic nie slychac:/

Napisalem ci cos wiec dlaczego nie odpowiadasz ?. Przeczytaj ponizej jeszcze raz

Zainstaluj jeszcze raz sterowniki z Cd do plyty glownej. Tam bedziesz mial dodatkowo opcje AC97 Audio

a czy masz taki maly glosniczek no wiesz na panelu z lewej strony nie poczekaj z prawym dolnym rogu taki maly glosniczek bo wiesz jak go nie bedziesz mial to nic nie bedziesz slychac bo on jest odpowiedzialny za tem glos ktorego nie slyszysz chyba wyrazielm sie dosc jasno jak nie to pytaj. ja mialem kiedys taki problem i brat starszy mi to naprawil. tobie tez to powinno pomoc jak nie to napisz czy nie czy tak

Tak pisze mi tam Realtek AC97 Audio

Hobik w panelu sterowania/? :shock: głosniczka zadnego nie mam

Podaj rewizję płyty PCB - z tego co widzę to nie Realtek, a prawdopodobnie VIA.

Pomoc książka do płyty głównej

Jaki masz system.

Czy masz sterowniki do karty muzycznej na płycie CD do płyty głównej.

Wygląda że to ta płyta - ale sprawdź:

Płyta

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/ … K7VTA3(6.0&MenuID=35&LanID=9

Pobierz ster do dzwięku.

W biosie karta muzyczna włączona na auto i zapisz bios Save.

Wgraj stery do płyty głównej - pakiet VIA.

Odinstaluj oprogramowanie i stery do karty muzycznej,restart kompa - poczytaj wszystko pisze.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 552#396552

I teraz wgraj nowy ster,restart i sprawdź.

Jak co tu są moja plyta główna: doneta1px.th.jpg

Czyli to ta którą Ci podałem - masz tam wszystkie potrzebne stery.

To czyli mam pobrać to wszystko co tam jest do ściągnięcia??

Tylko stery do płyty głównej IDE pakiet VIA i do dzwięku (sound).

Ale gdybyś coś jeszcze potrzebował to masz.

A stare stery płyty głównej mam usunąć?A jeśli tak to gdzie?

Nic nie usuwasz,pakiet VIA nadpisujesz.

Czyli ściągasz,rozpakowujesz,uruchamiasz i restart kompa i masz.

Serdecznie dziękuje jest już głos :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: jeszcze raz thanks

zrób tak:

:arrow: start-> uruchom-> sysdm.cpl, Zaawansowane-> Uruchamianie i Odzyskiwanie Zmiene Środowiskowe, w Zmiene Użytkownika podaj Nowa

Wartość zmienej 1

:arrow: sciągnij program Driver Cleaner 3.3

:arrow: odinstaluj wszystkie stery dotyczące karty dzwiekowej z, Panel sterowania-> Dodaj lub Usuń Programy

:arrow: odisnaluj pozostałości sprzętu z menadzera urzadzeń, start-> uruchom-> devmgmt.msc Menu-> Widok-> Pokaz ukryte urządzenia, gdzie przechodzisz do pozycji:

ssss2yt.th.jpg

usuwasz pozostałości

:arrow: uruchamiasz kompa w Trybie awaryjnym, gdzie używasz programu Driver Cleaner , gdzie:

ssssss7ow.jpg

i potwierdzasz Clear

:arrow: uruchamiasz komputer w Trybie Noralnym i isntalujesz sterowniki podane przez kolegów

kamaa niestety nie moge pobrac tego programu

Złączono Posta : 12.05.2006 (Pią) 19:20

kamaa jestes wielki :o serdeczne dzieki! !!