Brak efektów 3D i problem z instalacją sterownika - Mandriva

Cześć :slight_smile:

Nie mogę włączyć efektów 3D w centrum sterowania.

Wyświetla się coś takiego

Szukałem w google i trafiłem na ten temat

http://strefamandrivy.pl/forum/viewtopic.php?t=7994

ale nie wiem jak i jakie źródło kernela zainstalować

po wpisaniu tego polecenia:

rpm -qa | grep kernel

wyświetla mi:

Więc powiedzcie mi jak i jaki kernel zainstalować oraz który sterownik ze strony nVidii? :slight_smile:

System Mandriva 2008 Free a karta graficzna to GeForce FX5500.

Jeśli jeszcze jakieś informacje mam podać to piszcie.

masz tą samą grafe co ja :slight_smile:

sterowniki znajdziesz tu: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

więcej nie umiem Ci powiedzieć. Mam nadzieję że chociaż to się przyda.

to jeszcze niech ktoś napisze jak zainstalować źródło kernela i potem ten sterownik :slight_smile:

Odinstaluj to → kernel-desktop-2.6.22.9-1mdv-1-1mdv2008.0

Dodaj sobie repozytoria w centrum sterowania a w menadżerze oprogramowania szukaj sterownika nvidia.

Nic nie musisz pobierać ze strony nvidia.com, wszystko jest w repozytorium. Sterowniki nvidia akurat w non-free.

odinstalowałem ten kernel desktop, a o jakie repozytoria Ci chodzi?co dodać?

Jest w centrum sterowania opcja “Zarządzanie nośnikami oprogramowania” lub jakoś podobnie. I tam dodaje się repozytoria. Dodajesz:

  • [*:1isgr66l]main - release, updates

Jak dodasz te podstawowe repozytoria to sterowniki nvidii instalujesz tak jak każdy inny program.

dobra mam pododawane tylko mi jeszcze powiedz które sterowniki mam zainstalować bo tego tam jest masa :-o

Jak Fisiu pisał: “szukaj sterownika nvidia”

no tak znajduje sterowniki nvidii tylko tam ich jest cała lista do wyboru i który mam zainstalować?

zrzutekranu1ty2.th.png

Poszukaj wersji sterownika oznaczonej jako 169.12 dostosowanej do swojej wersji jądra…

nie widzę tam nigdzie takiej wersji 169.12

Szkoda, że kernel masz z repo testing. Dla początkujących nie jest ono zalecane. Zedytuj sobie repozytoria i wstaw na ich miejsce do wersji 2008.1. Po zmianie repozytoriów zrób pełny upgrade systemu, ale nie z GUI tylko z konsoli. Zostanie pobrane około 1GB danych.

Ale pamiętaj o repozytoriach. Mają być tylko te które podałem wcześniej. Do nich można jeszcze dorzucić PLF, ale o tym kidy indziej.

jak to zrobić?sorry za te banalne pytania ale jestem początkujący w te klocki :slight_smile:

Poczytaj

Konfiguracja urpmi i aktualizacja systemu

Ps. aktualizację polecam robić w trybie tekstowym.

Aktualizacje zrobiłem od razu po instalacji systemu.

Teraz skonfigurowałem to urpmi ,ale nie mogę nadal znaleźć sterownika do mojego kernela, w centrum zarządzania oprogramowaniem :frowning:

Jest ta wersja sterownika ale do kernela 2.6.24.4 oraz kilka innych.

Jest jeszcze coś takiego

nvidia-current-kernel-desktop-latest - nvidia-current driver for latest kernel-desktop​  i to jest wersja sterownika 169.12

Tylko nie wiem czy to będzie pasować do mojego kernela #-o

Będzie pasować do kernela

-desktop-latest

Znalazłem ten właściwy sterownik w centrum :stuck_out_tongue:

Tak dla informacji trzeba było zainstalować ten:

dkms-nvidia-current - NVIDIA kernel module for new cards​

Teraz biorę się za czytanie tego co podał mario@.

Jak czegoś nie będę wiedział to napisze jeszcze :slight_smile: