Brak efektu aero w windows 7 RC

Pomocy.

Mam kartę graficzną Geforce 2.

Dlaczego w systemie windows 7 RC nie mam efektu aero tylko taki niebiesko-srebny kolor ?

http://img48.imageshack.us/img48/5931/aero.png

Co zrobić ?

Na tej karcie graficznej nie uzyskasz pełnego Aero (efektu szkła). Karta jest za słaba, po prostu. Nie przeskoczysz fizycznych/technologicznych ograniczeń.

A nie ma żadnych sterowników ani niczego co by mogło mi wyświetlać pełny efekt aero ?

Aero Glass wymaga 128 MB pamięci karty graficznej oraz wsparcia Shared Model 2.0 oraz DirectX 9. GeForce 2 nie spełnia żadnego z tych kryteriów, przykro mi.

Aha a Geforce 2 jest zgodna z jakim DirectX ?

Jest zgodna z DirectX 7, posiada 32/64 MB (w zależności od wersji).

Nvidia Geforce 2 MX/MX 400 ile ma 32 czy 64 MB ?

http://www.nvidia.com/page/geforce2mx.html

Wszystkiego się dowiesz.

Co ty gadasz? :wink: Ja także jestem posiadaczem wymienionej wyżej karty, i o ile pamiętam to na Windowsie (XPek) nie miałem żadnych problemów z DirectX`em 9. No, ale cudów nie ma, no i nawet nie wiem jakbyś się starał, to i tak nie uruchomisz Aero na tym sprzęcie, wymiatacz01 :frowning:

Edit :

wymiatacz01 też mam MX/MX 400 :slight_smile:

I ten GeForce ma raczej 32 mega.

Pozdrawiam :slight_smile:

No może i tak

Nie ważne, aero i tak nie działa :frowning: :frowning: :frowning:

Nie załamuj się chłopie! Aero to nie wszystko… A jak ci tak na tym zależy to masz przecież mnóstwo klonów Aero w internecie, które powinny działać też na Se7enie, więc no more tears!

Pozdrawiam :slight_smile:

Edit :

A tak z ciekawości się jeszcze zapytam jakie masz wgrane do swojej Siódemki sterowniki do karty graficznej? Bo ja też próbowałem Win 7 i musiałem na nim skorzystać z driverów przeznaczonych do XP, przez co, gdy uruchamiałem jakąkolwiek aplikację wymagającą akceleracji, na ekranie pokazywał się BSoD.

Dopiero seria GF 5 obsługuje Areo. Ale nie ma sensu w nie się wyposarzać bo to słabe karty i Nvidia nie wspiera tych kart już w Viście i W7 chociaż są sterowniki to są nie wydajne, okrojone a ostania ich wersja wyszła w 2006.

NTFS , raczej wymiatacz01 nie wyposażył się niedawno w tą kartę, tylko posiada taką od dawna. No, ale jednocześnie masz rację - Stety/Niestety postęp techniczny idzie do przodu i oprócz nowego softu, trzeba także zainteresować się bardziej wydajnym sprzętem, aczkolwiek dość wysokie wymagania Aero to wina Microsoftu, bo z pewnością dałoby się to lepiej napisać. Przecież z GF2 przy Compizie możesz sporo efektów bez zacinania odpalić… Ale cóż… Tak to jest.

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie mam żadnych.

Tak, gdzie to można pobrać ?

A dlaczego jak włączyłem pewien gadżet w windows 7 RC to ten efekt aero mi się pojawił ?

beztytuumoz.png

Ja tutaj widzę tylko zwykłą przezroczystość, zero rozmycia… to nie jest aero tylko najzwyklejsza przezroczystość obsługiwana przez gadżety :slight_smile:

Pewnie mógłbyś uzyskać podobny efekt stosując jakiś program do tego przeznaczony - jest ich sporo, taki pierwszy z brzegu : http://www.dobreprogramy.pl/Spacja-Fast … 13308.html

Na win7 pewnie też odpali.

Dodam jeszcze, że bardzo fajnie prezentującym się programikiem udającym Aero jest TrueTransparency, a w nowej wersji dołączono do niego funkcje Aero Shake i Aero Snap.

To na jakiej wymiatacz01 pracujesz aktualnie rozdzielczości?

Pozdrawiam :slight_smile:

1280 x 1024 :slight_smile:

Ten program co dałeś jest super. Lepszy niż aero :slight_smile:

1280x1024 mówisz? Jak tyś to ustawił? Ja bez doinstalowanych sterowników mogłem maksymalnie wydusić chyba 1024x786…

Cieszę się, że mogłem pomóc :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Zainstalowałem sterowniki. Przecież mój problem właśnie na tym polegał, że mogłem ustawić maksymalnie 1024x786, ale po zainstalowaniu sterów do geforce 2 mogę maksimum 1280x1024 :slight_smile:

A jaki sterownik zainstalowałeś? Do XP? I nie wywala ci BSoDów przy grach/fimach, etc?

Pozdrawiam :slight_smile: