Brak ekranu BIOSu

(Qba878) #1

Mam laptop Toshiba Satellite A205. Przy włączaniu komputera jest czarny ekran, żadneo sygnału, system się nie uruchamia. Co robić?

(Derekdx) #2

na moje oko zdechła płyta główna, a są jakieś sygnały dzwiękowe? Może być też tak, że padłą karta graficzna. Można spróbować sprawdzić to podłączając do laptopa monitor

(Qba878) #3

brak sygnałów, nie mam możliwości podpięcia do monitora, mam jedynie drugi laptop

(Derekdx) #4

Napewno jest o wada hardwaru. Raczej samemu nic z tym nie zrobisz, zostaje serwis gwarancyjny a jeżeli jest juz po (a pewnie tak jest) to da serwisu po gwarancyjnego

Czy po włączeniu laptopa i pozostawieniu go kilka minut uruchomionym świeci (mryga) lampka od HDD?

(Qba878) #5

tak, mruga

(Derekdx) #6

Po mojemu to karta graficzna jest uwalona jeżeli jest dedykowana lub płyta głowna jeżeli jest zaintegrowana.

Jaką masz k.graficzna dedykowana czy zintegrowana ? i jaki model

(Qba878) #7

nie wiem, to komputer kolegi znalazłem w internecie tyle:

Processor

Intel Pentium T2330 / 1.6 GHz ( Dual-Core )

Memory

1.0 GB

Hard Drive

120.0 GB - Serial ATA-150 - 5400.0 rpm

Display Type

15.4 in TFT active matrix

Optical Drive

DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - Integrated

Graphics Processor

Intel GMA X3100 Dynamic Video Memory Technology 4.0 built into various motherboard chipsets.

Cache Type

L2 cach

(Derekdx) #8

Jedyne co moge Ci na tą chwile poradzic to odwiedzic serwis bo i tak tego nie naprawisz samodzielnie, prawdopodobnie uszkodzona jest karta graficzne lub jej czesc na płycie głownej. O tym sie nie mówi ale urządzenia są produkowane aby były sprawne przez pewnien okres czasu (czyt. do końca gwarancji) i pewnie jest tak samo w twoim wypadku. Karta graficzna jest zaintegrowana wiec jeżeli serwisant nie bedzie mógł jej naprawic to czeka Cie najprawdopodobniej kupno nowego laptopa bo naprawa bedzie nie opłacalna.

(Qba878) #9

dziękuję za odpowiedź myśle że temat można zamknąć