Brak ekranu BIOSu

Mam laptop Toshiba Satellite A205. Przy włączaniu komputera jest czarny ekran, żadneo sygnału, system się nie uruchamia. Co robić?

na moje oko zdechła płyta główna, a są jakieś sygnały dzwiękowe? Może być też tak, że padłą karta graficzna. Można spróbować sprawdzić to podłączając do laptopa monitor

brak sygnałów, nie mam możliwości podpięcia do monitora, mam jedynie drugi laptop

Napewno jest o wada hardwaru. Raczej samemu nic z tym nie zrobisz, zostaje serwis gwarancyjny a jeżeli jest juz po (a pewnie tak jest) to da serwisu po gwarancyjnego

Czy po włączeniu laptopa i pozostawieniu go kilka minut uruchomionym świeci (mryga) lampka od HDD?

tak, mruga

Po mojemu to karta graficzna jest uwalona jeżeli jest dedykowana lub płyta głowna jeżeli jest zaintegrowana.

Jaką masz k.graficzna dedykowana czy zintegrowana ? i jaki model

nie wiem, to komputer kolegi znalazłem w internecie tyle:

Processor

Intel Pentium T2330 / 1.6 GHz ( Dual-Core )

Memory

1.0 GB

Hard Drive

120.0 GB - Serial ATA-150 - 5400.0 rpm

Display Type

15.4 in TFT active matrix

Optical Drive

DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - Integrated

Graphics Processor

Intel GMA X3100 Dynamic Video Memory Technology 4.0 built into various motherboard chipsets.

Cache Type

L2 cach

Jedyne co moge Ci na tą chwile poradzic to odwiedzic serwis bo i tak tego nie naprawisz samodzielnie, prawdopodobnie uszkodzona jest karta graficzne lub jej czesc na płycie głownej. O tym sie nie mówi ale urządzenia są produkowane aby były sprawne przez pewnien okres czasu (czyt. do końca gwarancji) i pewnie jest tak samo w twoim wypadku. Karta graficzna jest zaintegrowana wiec jeżeli serwisant nie bedzie mógł jej naprawic to czeka Cie najprawdopodobniej kupno nowego laptopa bo naprawa bedzie nie opłacalna.

dziękuję za odpowiedź myśle że temat można zamknąć