Brak ekranu przy starcie kompa

Siema… Mam problem podany w temacie.

Dostałem ostatnio nowego kompa. Bez systemu operacyjnego. Za pierwszym raz jak go włączyłem były wszystko pięknie ładnie ale zapomniałem ze nie mam na płytce systemu więc go wyłączyłem. No i dorwała się do niego moja siostra (16lat) i zaczeła grzebać w Biosie… Tak pogrzebała ze gdy mam już płytę z Windą i gdy włączam kompa to na monitorze nie nic się nie pokazuje… Wszystkie kable są podłączone a monitor sprawny(sprawdzałem na drugim kompie). Co to moze byc?

Słyszałem ze w Biosie jest jakas opcja zmiany z PCI na AGP ? Czy to moze byc to?

Parametry kompa:

Płyta główna GIGABYTE MA74GMTSA2

Karta graficzna NVIDIA® GF GT 430 1GB DDR3

Procesor AMD X4 640 QuadCore 4 X 3,00 GHZ

Pamieć Ram 4GBDDR3 1333MHZ

Dysk 1000 GB SATA 2

Proszę o szybką odpowiedź.

A probowałeś resetować bios zworką albo poprzez wyciągniecie baterii na dluższy czas?

Mały Edit… Gdzie w PC Stacjonarnym jest bateria? i o co chodzi z ta “zworka”?

Bateria jest na płycie głównej, taka jak w zegarku tylko ze większa, a zworka powinna się koło niej znajdować

1381y.jpg

Zaznaczyłem Ci na czerwono. Wyjmij bateryjkę, odczekaj 10 sekund, włóż ją raz jeszcze - powinno działać.

Dzięki już działa, ale jest inny problem. Gdy wsadzam płyte z Windą XP Home Edition SP3 OEM PL nto nie wyświetla się instalator tylko coś takiego --> http://s1.img.pl/v/957/dsc00290.jpg

Sory za jakoś foty …

Ustawiłeś priorytet BOOTowania na CD/DVD?

Tak wszystko jest ustawione tak jak pwinno byc…

Skłaniałbym się w kierunku wymiany nośnika, być może jest źle wypalony.

Już wszystko dobrze… Miałem zarysowaną płyte i nie widziałem tego. Temat mozna zamknąć. Dzięki za pomoc.

!!