Brak Full HD na kablu VGA

Witam.

Od kilku godzin staram się podłączyć laptopa (Radeon 4570, VGA, HDMI) do telewizora LG 32LH3000. Problem polega na tym, że gdy podłączam wszystko przez zwykły kabel VGA telewizor nie chce wyciągnąć 1080p, ba, nawet 720p. Dopiero przy kombinowaniu w oprogramowaniu ATI udało mi się dociągnąć do 1600x1200, ale obraz jest niewyraźny. Mam Windowsa 7, a system identyfikuje telewizor jako Non-PnP Monitor, w ogóle nie wykrywa nazwy itd.

Kolega przy Linuksie nie ma problemów - telewizor jest identyfikowany prawidłowo, jest 1080p i też na zwykłym VGA. Nie mam kabla HDMI aby sprawdzić co będzie się działo przy podłączeniu przez HDMI.

W czym może być problem? Dlaczego Linux prawidłowo wykrywa telewizor i pozwala na Full HD, a Windows 7 nie? Szukałem sterowników, ale nic nie znalazłem ;/

Czy to jest kabel VGA HD bądź VGA HD AV? jeżeli nie to nic z tego …

dokładnie tak. to wina kabla

Śmiejcie się, ale nie wiem :stuck_out_tongue: Kabel też nie mój, gruby tylko bardzo jest, wtousabe ba sibue na VW01 80(stopni)C 30V LOW VOLTAGE COMPUTER CABLE.

Jeśli kabel jest zły, to kolegi Linux daje radę na tym samym kablu, a Windows już nie? Nie znam się za bardzo na kablach, kto pyta nie błądzi :stuck_out_tongue:

Może zacznij od zainstalowania najnowszych sterowników do karty graficznej.W jakim trybie podłączasz TV?Klonowanie obrazu?Jeżeli tak to max rozdzielczość jaką uzyskasz na TV będzie taka jaką posiada Twój laptop.Musisz chyba ustawić tgz.pulpit rozszerzony,tak abyś na TV widział tylko tapetę bez ikon.Wtedy będziesz mógł ustawić osobno rozdzielczość dla obu pulpitów.Potem po prostu przesuwasz okna z pulpitu w prawo aż okienko pojawi sie na TV :slight_smile:

We wszystkich możliwych trybach i w żadnym nie uzyskuję 1080p. Sterowniki są aktualne.