Brak głosu kod 28

Witam wszystkich mam taki mały problem a mianowicie kupiłem sobie laptopa z systemem wista ale go usunołem wgralismy xp i nie mam dzwieku i jak wchodze w opcje kontrolera multimediów audio to pisze mi ze nie ma zainstalowanych sterowników kod 28. .karta dzwiekowa jest zintegrowana Realtek RTL8139/810xFamily Fast Ethernet NIC :cry: . Moze ma ktos jakoms rade jak to ustawic :cry:

Podałeś nazwę karty siecowej .

Sprawdz jaką masz kartę dzwiekową

No dzieki za odpowiedz ale gdzie ja mam to sprawdzić jaka mam karte dzwiekowa tutaj mam takie cos Ati Radeon Xpress 200m

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 13:18

Bo już dwa dni nad tym siedze i nic

Ati Radeon Xpress 200m - karta graficzna .

Poszukaj AC97 lub sprawdz w dokumentacji laptopa .

wiesz co szukam tego w menadzer urządzeń i tam mi wogule nie pisze pod karta grafiki pisze mi takie cos karty PCMCIA czy chodzi oto bo w dołączonych dokumentach niemam nic

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 13:35

ale szukam dalej :slight_smile:

Podaj nazwę Laptopa

Asus Z92Rseries

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 13:46

wiesz co własnie weszłem w edytor rejestru i wpisałem wyszukaj karta dzwiekowa i wyswietliło mi tam własnie to co mi kazałeś poszukac ac97

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 14:14

ijakmysz znalazłeś juz cos :frowning:

Fakt, czasem trudno wpaść na to, że sterowniki można znaleźć na stronie producenta :mrgreen:

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/nb/A6R … 050926.zip

no cos sciaga zaraz dam znac czy wszystko ok

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 14:28

wiesz coz aczołem instalowac i taki komunikat m isie wyswietlił nie odnaleziono sterownika uruchom ponownie system i jeszcze raz zaintaluj dwa razy tak robiłem i nic :frowning:

witam mam ten sam problem czy udało ci sie to naprawić

proszę napisz co się dzieje, czy jest konflikt w Mendzerze urządzeń, jeżeli jest to jaki kod, start~ uruchom~> devmgmt.msc

No witam robak niestety ale nie udało mi sie rozwiazać tego problemu dalej niemam głosu prubuje cały czas zainstalowac te sterowniki i nic chyba dam tego laptopa do informatyka zeby mi to porobił chyba tak bedzie najlepiej.Pozdrawiam :smiley:

Siemka.Ja mialem taki sam problem z laptopem Gateway.Kolesiowi sie Vista nie spodobala i chcial XP-ka.Zainstalowalem wszystkie stery ale ku mojemu nie bylo dzwieku.Stery do karty dzwiekowej byly zainstalowane,ale w menadzeze urzadzen pokazywalo mi error code 10.Okazalo sie ze update BIOS-u byl potrzebny.Po restarcie wszystko bylo juz ok.

start-> uruchom->