Brak glosu po formacie

Witam

Mam nadzieje, że w dobrym dziale umieściłem temat. A więc zacznę od tego że przed 2 godzinkami zrobiłem formata tylko dysku C. Instaluje różne różniste stery od głosu a głosu dalej nie ma, w menadżerze urządzeń przy multimediach i innych urządzeniach mam dwa żółte znaki zapytania. Co muszę zrobic aby mieć głos? Mam jeszcze 2 problem wszystkie filmy ktore zostały na dysku D raz sie włączają a raz nie. Programy których używam do odtwarzania filmów to divX, allplayer, zoom player. i raz sie włączy film a za drugim razem nie i widac jakby film leciał ale nie ma obrazu stery od karty graf sa zainstalone of korz. Windows XP.

sprzęt AMD 2500+ 512ramu 7300GT, ECSK7VTA3, karta dźwiękowa SB Live 5.1 (stery z płyty dołączonej do karty instalowałem i dalej nic)

Witam,

miałem ten sam problem. Polega on na tym, że stery już nie są rozwijane przez Creative’a. Zainstaluj z płytki program “CTZAPXX” z folderu drivers, powinno mimo wszystko pomóc :slight_smile: Jeśli nie, wejdź do menadżera urządzeń, klik na kartę dźwiękową, PPM-> aktualizuj sterownik, daj, żeby szukał na płycie.

Pozdrawiam

P.

tego programu z płytki nie mogę znaleźć a gdy biore w menadżerze urządzeń aktualizuj sterownik to tez nie może znaleźć ;/ a z tym obrazem wie ktoś może co sie dzieje?

TST , jaką dokładnie masz wersję płyty głównej ? K7VTA3 V1.0, V.2.0, V3.1, V5.0, V6.0, V7.0, czy V8.0 ?

v5

Rozumiem, że to nie jest karta zintegrowana ? Zintegrowaną kartę dźwiękową masz wyłączoną ?

a jak to można sprawdzić czy jest włączona / wyłączona bo nie świece za bardzo w tego typu rzeczach ;D a w ogóle Wam powiem jeszcze coś takiego :slight_smile: myślałem że po formacie tego nie będzie (formata robilem około 1,5roku temu) a więc jak biorę start - wyłącz to komputer caly czas pracuje tylko że monitor jest wyłączony tak jakby jest wygaszacz ekranu:) ale do tegozdązyłem sie przyzwyczaić :slight_smile:

Wchodzisz do BIOSa i odszukujesz pozycję OnBoard Audio (bądź podobnie) - ENABLE (włączona), DISABLE (wyłączona).

Ale jeżeli przed formatowaniem było ok., to znaczy, że to na pewno wina sterowników od karty dźwiękowej.

Czyli zakładamy, że korzystasz z niezintegrowanej karty dźwiękowej Sound Blaster Live 5.1.

Zakładam również, że posiadasz system operacyjny Windows XP, więc pobierz i zainstaluj te sterowniki.

P.S. A inslatowałes wcześniej sterowniki do płyty głównej ? Jeżeli nie, to zainstaluj >TE<, a dopiero później sterowniki do karty dźwiękowej.

Niestety link który podałeś od głosu nie działa

Sorry, rzeczywiście, nie zauważyłem.

Pobierz stąd (strona producenta).

Ściągnąłem. dalej nie działa. Chyba zrobię 2 raz format

Czy jesteś pewnien, że wcześniej korzystałeś z SB Live 5.1 ?

A może jednak masz włączoną zintegrowana kartę dźwiękową ?

Sprawdź programem EVEREST, jaką masz aktywną kartę dźwiękową (uruchom program, kliknij na ikonce Komputer, potem na ikonce Podsumowanie i odnajdź pozycję Multimedia (karta dźwiękowa). Napisz, jaka jest tam kata dźwiękowa.

A TUTAJ sterwoniki do Twojej zintegrowanej karty dźwiękowej.

Nie podłączałeś wtyczki od głośników do innego gniazda przypadkiem ? :mrgreen:

nie no juz prosze nie robic ze mnie takiego noobka :wink: tak tak wszytko jest dobrze podpiete;) postaram sie z tymi sterami:) zassysam everesta ew. jutro robie 2 format calego dysku :smiley:

z everesta:

Multimedia:

Karta dźwiękowa C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

Od instaluj sterowniki Sound Blaster Live 5.1 (Panel sterowania - Dodaj/Usuń programy).

Po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj, te sterowniki, które podałem w moim poprzednim poście (dokładnie te).

Juz te wszystkei stery sobie nagram na plytke a jutro zrobie format calego dysku i od nowa postaram sie wszystko po kolei zainstalowac. To jakby co to do jutra:) dzieki za pomoc :slight_smile:

A wiec już jestem po formacie całego dysku. Najpierw zainstalowalem sterowniki od płyty głównej ktore mi podałes wyżej zainstalowało sie, pozenij zacząłem instalować sterowniki od karty dzwiękowej które tez mi podałeś wyżej i wyskakuje mi coś takiego AudioNotEnable entry not found in the string table. W menadzerze urzadzen przy multimediach mam zolty znak zapytania.