Brak głosu w komputerze. Problem z Realtek HD Audio

Witam, ostatnio robiłem porządki w komputerze Easy Cleanerem i usuwałem niepotrzebne pliki, przyśpieszałem uruchamianie systemu przez zamknięcie programów urachomionych przy starcie żeby komputer się szybciej włączał i system. Po kilku dniach zauważyłem że nie mam głosu a pliki od Realteka HD Audio mam w komputerze i wyświetla mi się w Dodaj/ usuń programy jako zainstalowany. W Menedżerze Urządzeń przy tym sterowniku jest znak zapytania a w Dźwięk i urządzenia audio jest brak urządzeń audio. Mój system to Windows XP SP3 a wersja Realtek HD Audio to 2.06. Wszystkie pliki od tego są w komputerze ale jak klikam na Realtek żeby otworzyć to nic się nie otwiera. Jak to naprawić, czy coś usunąłem?

Próbowałeś zainstalować ponownie sterowniki do karty dzwiękowej?

Przeinstaluj sterownik:

http://dpcdn-s11q.pl/dodatki/WDM_R274.exe

Jest to bezpośredni link do sterownika Realtek HD Audio dla Windows XP z serwerów DobreProgramy.

Jeszcze nie. Szukam tej samej wersji sterownika i nie mogę znaleźć bo sterowniki miałem chyba od Asusa bo jak wcześniej otwierałem Realteka to na górze pisało ASUS

Sprawdź model płyty głównej jaką posiadasz (sprawdzisz ją np. w programie CPU-Z, zakładka Mainboard) a następnie przejdź na stronę producenta i pobierz odpowiedni sterownik, albo sprawdź ten, który podał FadeMind.

Ściągnąłem ten program CPU-Z i gdzie mam sprawdzić model płyty głównej, w którym miejscu?

Dlaczego kombinujesz, pobierz po prostu sterownik uniwersalny dla Realtek HD Audio (link masz wyżej w moim poście), zainstaluj, uruchom ponownie komputer.

Udało się, naprawione głos i dźwięk już jest i chyba mi się wydaje że głos jest lepszy niż wcześniej. Muzyka gry, wszystko działa. Wszystko jest po staremu. A moja płyta główna to: ASUSTeK Computer INC. Model M2V Rev 1.xx. Działa jak należy i dzięki wielkie za pomoc bo długo się z tym męczyłem :slight_smile: :grinning: