Brak głosu w komputerze

W komputerze od nowości nie ma głosu. Sterowniki, które instalowałem na innym komputerze nie pomagają. System to windows xp. Karta dźwiękowa jest wbudowana na płycie głównej. Co mogę zrobić by głos był. Proszę o pomoc.

Mam rozumieć, że na jednym komputerze wgrałeś sterowniki, które działały na innym? Przecież to bez sensu, ten komputer bez dźwięku może mieć inną zintegrowaną kartę dźwiękową. Jeśli chcesz mieć dźwięk musisz wgrać właściwe sterowniki. Podaj model płyty głównej, to dam ci linka do sterów. Głośniki podłączasz do panelu tylnego czy przedniego? Jeśli do przedniego to czy na pewno jest on właściwie podłączony do płyty głównej? Podłączasz do dobrego złącza?

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć :

audioh.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych (za free) to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

jak ci nie pomogą napisz na gg: 3770820

Karta dźwiękowa Realtek ALC880(D) @ Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller [b-1]

Nazwa płyty głównej Intel Eatonville D915GEV

Mikroukład płyty głównej Intel Grantsdale-G i915G

Głośniki podłączałem do panelu przedniego i tylnego.

Proszę bardzo:

Strona z linkiem do pobierania lub Od razu strona pobierania - trzeba tylko zaakceptować licencję i wyskoczy pobieranie.

Zainstaluj kolejno :

  1. Chipset

instalacja - kliknij aby powiększyć :

setupz.th.jpg

  1. Microsoft UAA Bus Driver - KB888111

uaak.th.jpg

  1. Realtek High Definition Audio Codecs R2.62

Pobierz program :

dla Windows 2000/XP/2003

  1. DirectX

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

directxw.th.jpg

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer.

Start - Panel sterowania - Dźwięki i urządzenia audio - zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Jeżeli nie to wybierz ją - Zastosuj - OK.

Jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to włóż ją do napędu CD, zminimalizuj.

Start - Panel sterowania - System - Sprzęt - Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /

  • Aktualizuj sterownik…

Dzięki za pomoc, zainstalowane sterowniki pomogły głos jest