Brak hasła BIOS

Witam.

 

Piszę w sprawie BIOS’a w laptopie Fujitsu Siemens Life S761. Mianowicie kupiłem na allegro laptopa. Wszystko okej, gra gitara przez kilka miesięcy. Padł mi system, nie da się nic a nic zrobić, nawet wejść w tryb awaryjny. A dla lepszej zabawy Bios ma hasło, zaś bootowanie jest z twardego ustawione. Sprzedawca z którym się dziś kontaktowałem oznajmił, że nic o tym nie wiedział i sugeruje bym poszedł do jakiegoś serwisu.

Spróbuj wyjąć baterię ale nie tą wielką tylko tą małą na płycie głównej. hasło powinno zniknąć. mi pomogło wyjęcie baterii ale ja mam stacjonarkę nie laptopa.

No właśnie, a troszkę nie umiem tego rozkręcać :slight_smile:

W przypadku usuwania hasła trzeba przestawić zworkę na Clear CMOS uruchomić laptopa potrzekać 5 sek potem ustawić zworkę na Normal i hasło powinno znikną

Okej, a gdzie taką zworkę znajdę ?

Zworka będzie na płycie głównej

 

Masz partycje Recovery?

Nie mam recovery partycji.

 

Tak, próbowałem. Z tym, że ten generator jest na 5x4 dec. A mi wyskakuje 6x4.

 

A dokładnie w których miejscu ? :slight_smile: Możliwe będize nie rozbieranie aż całego lapka ?

Dzięki za zaangażowanie.

Na płycie głównej powinno być podpisane jako CMOS

zrób tak jak ci wyżej napisałem rozkręć miejsce gdzie jest procesor i w jego okolicach powinna być taka okrągła bateria od zegarka. wyjmij ją odczekaj 10 sekund i włóż ją ponownie. hasło zniknie.

Spróbuj tego http://bios-pw.org/

Citizen, niestety ale ten w ogóle nie

Niestety ta strona nie daje rady z wygenerowaniem. Z 5x4 daje rade ale z 6x4 jest problem. Nie wiem czy będę potrafił to rozkręcić. W razie czego ktoś jakieś sugestie?

Myślę, że nic z tym nie zrobisz… nawet wyjęcie baterii nie pomoże ale mogę być w błędzie.

Krystian - tak dziś zrobię, ale może będzie łatwiejsze rozwiązanie.

 

Wczoraj, próbowałem jeszcze włożyć inny dysk (Windows 8  ) wystartowało i grała gitara, ale niestety nie wiem jak to obejść. “debug” nie działa.

 

Uwaga, wyjąłem baterię i po tym wszystkim mam teraz wszystko okej. Co prawda do Biosu nie mogę wejść, ale zresetowało ustawienia i mogłem zmienić bootowanie.

Problemem jest to, że diody na dolnym panelu (Od Baterii stanu, włączonego Wi-Fi) po wyjęciu i włożeniu baterii nie działają. Wszystko okej podłączony, itp. Wszystkie inne diody górne, boczne działają.

Ktoś jakiś pomysł ?