Brak hasła BIOS

(Arak1488) #1

Witam.

Piszę w sprawie BIOS'a w laptopie Fujitsu Siemens Life S761. Mianowicie kupiłem na allegro laptopa. Wszystko okej, gra gitara przez kilka miesięcy. Padł mi system, nie da się nic a nic zrobić, nawet wejść w tryb awaryjny. A dla lepszej zabawy Bios ma hasło, zaś bootowanie jest z twardego ustawione. Sprzedawca z którym się dziś kontaktowałem oznajmił, że nic o tym nie wiedział i sugeruje bym poszedł do jakiegoś serwisu.

(krystianspoko) #2

Spróbuj wyjąć baterię ale nie tą wielką tylko tą małą na płycie głównej. hasło powinno zniknąć. mi pomogło wyjęcie baterii ale ja mam stacjonarkę nie laptopa.

(Arak1488) #3

No właśnie, a troszkę nie umiem tego rozkręcać :slight_smile:

(madus) #4

W przypadku usuwania hasła trzeba przestawić zworkę na Clear CMOS uruchomić laptopa potrzekać 5 sek potem ustawić zworkę na Normal i hasło powinno znikną

(Arak1488) #5

Okej, a gdzie taką zworkę znajdę ?

(madus) #6

Zworka będzie na płycie głównej

Masz partycje Recovery?

(Arak1488) #7

Nie mam recovery partycji.

Tak, próbowałem. Z tym, że ten generator jest na 5x4 dec. A mi wyskakuje 6x4.

A dokładnie w których miejscu ? :slight_smile: Możliwe będize nie rozbieranie aż całego lapka ?

Dzięki za zaangażowanie.

(madus) #8

Na płycie głównej powinno być podpisane jako CMOS

(krystianspoko) #9

zrób tak jak ci wyżej napisałem rozkręć miejsce gdzie jest procesor i w jego okolicach powinna być taka okrągła bateria od zegarka. wyjmij ją odczekaj 10 sekund i włóż ją ponownie. hasło zniknie.

(Gogo69) #10

Spróbuj tego http://bios-pw.org/

(Arak1488) #11

Citizen, niestety ale ten w ogóle nie

Niestety ta strona nie daje rady z wygenerowaniem. Z 5x4 daje rade ale z 6x4 jest problem. Nie wiem czy będę potrafił to rozkręcić. W razie czego ktoś jakieś sugestie?

(mrFreeze) #12

Myślę, że nic z tym nie zrobisz… nawet wyjęcie baterii nie pomoże ale mogę być w błędzie.

(Arak1488) #13

Krystian - tak dziś zrobię, ale może będzie łatwiejsze rozwiązanie.

Wczoraj, próbowałem jeszcze włożyć inny dysk (Windows 8  ) wystartowało i grała gitara, ale niestety nie wiem jak to obejść. “debug” nie działa.

(Arak1488) #14

Uwaga, wyjąłem baterię i po tym wszystkim mam teraz wszystko okej. Co prawda do Biosu nie mogę wejść, ale zresetowało ustawienia i mogłem zmienić bootowanie.

Problemem jest to, że diody na dolnym panelu (Od Baterii stanu, włączonego Wi-Fi) po wyjęciu i włożeniu baterii nie działają. Wszystko okej podłączony, itp. Wszystkie inne diody górne, boczne działają.

Ktoś jakiś pomysł ?