Brak hasła do sieci bezprzewodowej

Witam, na wstepie chce zaznaczyć, aby nie wysyłać mnie do innych wątków, czy też tematów, bo przeglądnałem ich wiele i żaden nie opisuje mojego problemu, a nawet jak opisuje to rozwiązanie u mnie nie przynosi skutku.

Mam modem PHILIPS CGA5722, który podłączony jest do kompa, drugi komputer (laptop) łączy się za pomocą sieci bezprzewodowej z routerem, ale ostatnio musiałem zrobić mu formata. NIestety na moje nieszczescie hasło do sieci bezprzewodowej zostało wyrzucone i w tym momencie nie mam jak go odzyskać, a i go nie pamietam również. Przeczytałem,że należy ponownie wykonac instalacje, jednak to nei przynosi skutku, bo tylko po pierwszej instalacji na nowym systemie mam odnośnik (taki kluczyk), gdzie mam podane hasło oraz nazwe sieci, za nastepnym razem tego nie mam , może to przez to że nie da się odinstalować najpierw routera, tylko tak jakby zamieniam instalkę na kompie. Szukałem modelu routera na kompie, jednak żadnego odnosnika do deinstalacji nie mam.

Zatem spróbowałem inna metodę popularną i często używaną z tego co widzę, ściągnąłem WirelessKeyView jednak ku mojemu zdziwnieniu nie odnajduje on żadnej sieci bezprzewodowej w moim domu, a przecież tak naprawde mam ich dwie (dochodzi drukarka Wi-fi), myślałem, że to firewall blokuje dzialanie tego programu wiec go wyłączyłem, jednak pozostało to bez zmian.

Jestem teraz w kropce, bo jedynym sposobem na odzyskanie hasła może pozostac format kompa do którego jest podłączony router(?). Prosze o jakies propozycje rozwiazania tego problemu, bo to pilne…

WirelessKeyView odczytuje klucze WiFi tylko te, które są zapisane w systemie. W Twoim wypadku nie da to wiele, bo miałeś format.

Spróbuj zresetować router, przywrócisz mu wszystkie ustawienia fabryczne a następnie skonfiguruj go ponownie i zapisz gdzieś hasło :wink:

Pozostaje problem taki, że nie mam jak się dobrac do tego routera, jego ustawienia fabryczne nie mam nigdzie zapisanych, żadnej jego ikony czy coś w tym stylu,hasła, nazwy sieci, NIC, jest na to jakiś sposób, żeby sie do niego dobrac?

Jeśli dobrze zrozumiałem to z tylu rutera wifi masz przycisk reset jak przytrzymasz przez kilka sekund to się zresetują ustawienia na fabryczne i będzie pewnie bez hasła a później sobie hasło jeszcze raz założysz

ale on sam sobie przywróci te ustawienia :slight_smile:

Spoko, wiem co to reset, ogarniam troche kompa. Wyłączyłem poczekałem z 10 sek i włączyłem, modem się włączył pomieszał troche i net działa, a jaka kolwiek inna reakcja się nie dzieje. Jak już pisałem wczesniej ikona o modemi nie istenieje, modem jest zainstalowany okreslajac to mianem ‘programu widmo’ gdyby ktoś wbił sie na kompa to nawet niewiedziałby, że coś takiego jak modem istenieje na nim…

Dodane 30.12.2009 (Śr) 17:48

Jakby ktoś sie zainteresował, to chce powiedziec, ze w tym momencie kompletnie nie wiem co mam robic, poniewaz nawet po formacie systemu pozostało hasło stare, którego nie moge odnaleźc…

Reset modemu ale nie poprzez wyłączenie go z prądu tylko takiego przycisku z tylu coś cienkiego użyć i przytrzymać przez 20sekund moje gg 4109412