Brak hibernacji w Viście HP z SP1

Witam,

Mam zainstalowaną Vistę Home Premium na notebooku (Core2Duo). Przed instalacją SP1 dla tego systemu mogłem przełączyć komputer w stan hibernacji, jednak po wgraniu aktualizacji opcja ta znikneła…:confused: Wiecie może jak to przywrócić??

Z góry dzieki za pomoc,

Pozdrawiam Northwest

northwest ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja nigdy nie mialem hibernacji nawet bez sp1

a nie ma na starcie w funkcji wyłączania (taka strzałka)

Zainteresowalo mnie to i znalazlem. W uruchom wpisz

powercfg -h on

:slight_smile:

mam komunikat “nie masz uprawnień do włączenia lub wyłączenia funkcji hibernacji” :confused:

A jestes adminem? Ja niemialem problemu, jak to wpisalem w uruchom to pojawilo sie w menu starcie.

faktycznie mój błąd:/

wszystko już działa -dzięki WIELKIE :))

brakowało mi tej hibernacji;)

W sumie to ja tez ci dziekuje :slight_smile: bo to calkiem fajne jest a dowiedzialem sie z twojego postu xP

Próbowałem wg Waszych wskazówek również włączyć hibernację i po długim “mieleniu” systemu gdy dałem do wykonania jako admin: powercfg -h on Nie mam żadnego efektu. Nie wiecie jak można włączyć skutecznie w systemie takim samym co autora topicu włączyć tę hibernację?

zrób to z uprawnieniami admina - mi zadziałąlo:)

Nic, może mam wyłączone gdzieś przydzielanie pamięci do hibernacji. Wiem, że coś takiego było, tylko nie pamiętam gdzie i czy to wyłączałem.

1 powercfg /h on

2 panel sterowania

3 sprzęt i dźwięk

4 opcje zasilania

5 zmień ustawienia profilu

6 zaawansowane

7 tam poszukaj opcje przycisku wyłączenia

BTW jeżeli robisz czyszczenie dysku, i wywalisz pliki hibernacji, to musisz wpisac znowu powercfg /h on

tak, tylko ja bym chciał zostawić sobie to wyłączanie komputera na tym przycisku zostawić, a hibernacja żeby się pojawiła przy strzałeczce. Stan wstrzymania czasami działa (sp1 nie naprawił mi zawieszania się komputera gdy go usypiam, czesto dalej po prostu nie spi tylko sie zawiesi z czarnym obrazem),a hibernacji tam nie ma.

Możesz spróbować programu “czasowy wyłącznik komputera” możesz w nim ustawic hibernowanie zamiast wyłączania, a w czasie do hibernacji 1 s

Siemka, u mnie też nie działała Hibernacja. W biosie coś było na S3 i wtedy hibernacja nie działała, jak przestawiłem to coś na S1 nagle pojawiła się opcja hibernacji. Może ty tez musisz to zmienić ??

Pozdrawiam

hmmmm dziwne … Wczoraj Windows mi padł i musiałem zrobić reinstalkę… teraz kombinacja powercfg /h on nie działa - znowu hibernacji nie mam…:confused:

Reinstalka bez formatu? Czy z formatem? A próbowałeś najpierw wyłączyć?

powercfg -h off

powercfg -h on

tak, próbowałem ale w start->zamknij tego dalej nie ma:(((

reinstalka z pełnym formatem;)

Przy ustawieniu trybu uśpienia w biosie na S3(STR) domyślnie włącza się w Viście opcja uśpienia hybrydowego (wtedy nie jest widoczna opcja hibernacji chociaż jest włączona). Żeby włączyć hibernację trzeba w ustawieniach zasilania w windows wyłączyć opcję uśpienia hybrydowego.

hybridsleepsv4.th.pngthpix.gif